LAJMI I FUNDIT:

Ushtrimi i meditimit në një klasë të jogës ngatërrohet me një skenë të ‘vrasjeve rituale masive’

Ushtrimi i meditimit në një klasë të jogës ngatërrohet me një skenë të ‘vrasjeve rituale masive’

Policia zbriti në një hapësirë të komunitetit në Britani kur disa shëtitës lokalë të qenve ngatërruan një ushtrim meditimi në grup të një klase të jogës me një “vrasje rituale masive”.

Seascape Cafe në Observatorin e Detit të Veriut në Chapel St. Leonards, Angli, detajoi incidentin e pazakontë në një postim në Facebook.


“Nëse dikush ka dëgjuar zhurmën e sirenave të policisë në Chapel St Leonard’s në orën 21:30 të mbrëmjes së kaluar, atëherë ju lutemi të qetësoheni”, thuhet në postim, shkruan UPI, transmeton Telegrafi.

“Kalimtarët ishin rrugës për në Observator pasi dikush kishte raportuar një vrasje masive në ndërtesën tonë. Pasi panë disa njerëz të shtrirë në dysheme. Që në fakt doli të ishte një meditim në klasën e jogës”, vazhdonte shkrimi.

“I dashur publik i përgjithshëm, ju lutemi kini parasysh se Observatori ka shumë klasa të jogës të cilat mbahen në mbrëmje. Ne nuk jemi pjesë e ndonjë kulti apo klubi të çmendur”, thuhej tutje në postim.

Millie Laws, instruktore e jogës shkroi në faqen e saj të Unity Yoga në Facebook se policia u thirr kur “disa shëtitës lokalë të qenve ngatërruan skenën për një vrasje rituale masive”.

Ligjet thanë se klasa ishte shpërndarë tashmë në kohën kur policia mbërriti në ndërtesë. Ajo tha se mësoi për vizitën e policisë në një telefonatë nga menaxheri i ndërtesës. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Përplasja e ketrit dhe gjarprit

Përplasja e ketrit dhe gjarprit

Fun
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Parashikimi i Baba Vangës për Evropën - po bëhet realitet?

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Kalo në kategori