LAJMI I FUNDIT:

Vrasje masive

39 Artikuj

Ushtrimi i meditimit në një klasë të jogës ngatërrohet me një skenë të ‘vrasjeve rituale masive’

Ushtrimi i meditimit në një klasë të jogës ngatërrohet me një skenë të ‘vrasjeve rituale masive’

Fun Lajme
Vriten katër persona në të shtënat masive në Georgia, sulmuesi në arrati

Vriten katër persona në të shtënat masive në Georgia, sulmuesi në arrati

Amerika
Vrasësi nga New Yorku shtiu me pushkë mbi 70 herë, udhëtoi me orë të tëra për të vrarë dhjetë afro-amerikanë

Vrasësi nga New Yorku shtiu me pushkë mbi 70 herë, udhëtoi me orë të tëra për të vrarë dhjetë afro-amerikanë

Amerika
Anders Breivik mbetet prapa grilave, vrasësit masiv i refuzohet kërkesa për lirim me kusht

Anders Breivik mbetet prapa grilave, vrasësit masiv i refuzohet kërkesa për lirim me kusht

Evropa
Pas problemeve familjare, kinezi vendosi të shfryjë mllefin mbi qytetarët e pafajshëm – mbyt gjashtë dhe plagos 14 tjerë

Pas problemeve familjare, kinezi vendosi të shfryjë mllefin mbi qytetarët e pafajshëm – mbyt gjashtë dhe plagos 14 tjerë

Azia
Sulmuesi qëlloi për vdekje 9 kolegët, në fund kreu vetëvrasje kur policia amerikane u fut në objekt – kamerat në uniformat e tyre filmuan aksionin

Sulmuesi qëlloi për vdekje 9 kolegët, në fund kreu vetëvrasje kur policia amerikane u fut në objekt – kamerat në uniformat e tyre filmuan aksionin

Amerika
Një burrë vrau gjashtë njerëz, përfshirë të dashurën – në një festë ditëlindjeje në Colorado – pastaj vret edhe veten

Një burrë vrau gjashtë njerëz, përfshirë të dashurën – në një festë ditëlindjeje në Colorado – pastaj vret edhe veten

Amerika
Pamje rrëqethëse, 15 meshkuj të paarmatosur qëllohen nga pas në kokë nga një “grup i ushtarëve etiopianë”

Pamje rrëqethëse, 15 meshkuj të paarmatosur qëllohen nga pas në kokë nga një “grup i ushtarëve etiopianë”

Afrika
Sulmuesi në Gjermani kishte lënë një letër dhe një video

Sulmuesi në Gjermani kishte lënë një letër dhe një video

Nga Bota
Gjermani, 26-vjeçari vret gjashtë anëtarët e familjes pas një mosmarrëveshje

Gjermani, 26-vjeçari vret gjashtë anëtarët e familjes pas një mosmarrëveshje

Nga Bota
Të shtëna masive në Gjermani, raportohet për gjashtë të vdekur – arrestohet sulmuesi

Të shtëna masive në Gjermani, raportohet për gjashtë të vdekur – arrestohet sulmuesi

Nga Bota
Gjysmë lakuriq iku nga njerku që masakroi familjen e tij në Tatarstan, u fut në furrë dhe i tregoi punonjësve gjithçka

Gjysmë lakuriq iku nga njerku që masakroi familjen e tij në Tatarstan, u fut në furrë dhe i tregoi punonjësve gjithçka

Nga Bota
Sulmuesi vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë – bëhen të ditura detajet se si erdhi deri te incidenti në Teksas

Sulmuesi vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë – bëhen të ditura detajet se si erdhi deri te incidenti në Teksas

Nga Bota
Momenti kur policia qëllon dhe vret sulmuesin në Teksas – pasi ai vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë

Momenti kur policia qëllon dhe vret sulmuesin në Teksas – pasi ai vrau 5 dhe plagosi 21 të tjerë

Nga Bota
Natë dramatike në Zagreb: Një burrë vret gjashtë persona, pastaj edhe veten

Natë dramatike në Zagreb: Një burrë vret gjashtë persona, pastaj edhe veten

Ballkan
Autori i masakrës në kolegjin e Krimesë ishte futur me një çantë plotë me armë e municion, publikohet videoja e plotë e sulmit (Video, +16)

Autori i masakrës në kolegjin e Krimesë ishte futur me një çantë plotë me armë e municion, publikohet videoja e plotë e sulmit (Video, +16)

Nga Bota
Zbulohen detaje për autorin e masakrës në një kolegj në Krime, ishte ndarë nga e dashura dhe nga nervoza kishte vrarë shokët (Video)

Zbulohen detaje për autorin e masakrës në një kolegj në Krime, ishte ndarë nga e dashura dhe nga nervoza kishte vrarë shokët (Video)

Nga Bota
Pamjet amatore shfaqin panikun e krijuar brenda kolegjit në Krime, pas të shtënave të para ku humbën jetën 20 persona (Foto/Video)

Pamjet amatore shfaqin panikun e krijuar brenda kolegjit në Krime, pas të shtënave të para ku humbën jetën 20 persona (Foto/Video)

Nga Bota
Sulmi i përgjakshëm në një kolegj në Krime, 18-vjeçari vret 15 studentë dhe 5 profesorë (Video)

Sulmi i përgjakshëm në një kolegj në Krime, 18-vjeçari vret 15 studentë dhe 5 profesorë (Video)

Nga Bota
Ekzekutohet dado, i vuri flakën nënës dhe tre fëmijëve të saj në Kinë (Foto)

Ekzekutohet dado, i vuri flakën nënës dhe tre fëmijëve të saj në Kinë (Foto)

Nga Bota
Vrau gruan dhe katër të tjerë, burri nga Kalifornia pastaj vret edhe veten

Vrau gruan dhe katër të tjerë, burri nga Kalifornia pastaj vret edhe veten

Nga Bota
Të djegurat në trup dhe përdorimi i Facebookut – dy misteret e autorit të masakrës së Vlorës!

Të djegurat në trup dhe përdorimi i Facebookut – dy misteret e autorit të masakrës së Vlorës!

Shqipëri
Gjyshi i autorit të masakrës në Vlorë: Ma sillni këtu se ia vë flakën vetë! (Video)

Gjyshi i autorit të masakrës në Vlorë: Ma sillni këtu se ia vë flakën vetë! (Video)

Shqipëri
Masakra me tetë të vrarë në Vlorë, familja e autorit largohen nga fshati (Video)

Masakra me tetë të vrarë në Vlorë, familja e autorit largohen nga fshati (Video)

Shqipëri