LAJMI I FUNDIT:

Pas problemeve familjare, kinezi vendosi të shfryjë mllefin mbi qytetarët e pafajshëm – mbyt gjashtë dhe plagos 14 tjerë

Pas problemeve familjare, kinezi vendosi të shfryjë mllefin mbi qytetarët e pafajshëm – mbyt gjashtë dhe plagos 14 tjerë

Policia kineze ka arrestuar të dyshuarin për sulm me thikë, ku si pasojë humbën jetën gjashtë persona dhe u plagosën 14 tjerë në qytetin Anching në lindje të Kinës, kanë njoftuar autoritetet lokale.

I dyshuari për sulm në një zonë tregtare është 25-vjeçar, i cili kishte pranuar se ka “shfryrë mllefin e tij pas problemeve familjare që i kishte pasur dhe pikërisht ishte pesimizmi që e shtyu të kryej” këtë akt, transmeton Telegrafi.


Siç raporton AP, nga 14 të plagosurit, një person është në gjendje të rëndë e të tjerët në gjendje stabile, thuhet ndër tjera në kumtesën e policisë kineze.

Mediat kineze kanë publikuar pamjet pas sulmit ku shihet gjak dhe shumë qytetarë të plagosur të shtrirë në tokë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Botë
Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Bosnja
Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Evropa
Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Botë
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Botë
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori