LAJMI I FUNDIT:

Vriten katër persona në të shtënat masive në Georgia, sulmuesi në arrati

Vriten katër persona në të shtënat masive në Georgia, sulmuesi në arrati
Reklama

Të paktën katër persona janë vrarë nga të shtënat masive në qytetin e vogël Hampton të perëndim të Georgia.

Policia ka identifikuar Andre Longmore nga Hampton si të dyshuar për vrasjet e lartpërmendura, transmeton Telegrafi.


Ata njoftuan se Longmore filloi të shtënat rreth orës 10:45 dhe vrau katër persona, tre burra dhe një grua.

Identiteti i viktimave nuk është bërë ende i ditur, sepse fillimisht duhet të njoftohen të afërmit e tyre.

“Kjo është një ditë e trishtuar në Hampton. Kjo nuk është normale për ne dhe si komunitet do të bashkëndiejmë. Si departament policie do të bëjmë gjithçka që është në fuqinë tonë për të siguruar që ky person të sillet para drejtësisë”, tha shefi i policisë së qytetit James Turner.

Zyrtarët po hetojnë nëse Longmore ka lidhje me ndonjë nga viktimat. Motivi i të shtënave është i paqartë. Një shpërblim prej 10,000 dollarësh po ofrohet për çdo informacion që çon në arrestimin e Longmore, raporton NBC.

Sherifi i qarkut Henry, Reginald B. Scandrett u bëri thirrje banorëve të mos i afroheshin Longmore sepse besohet se është i armatosur.

“Kudo që të je, ne do t’ju kërkojmë në çdo vrimë në të cilën mund të jesh dhe do t’ju mbajmë në paraburgim”, tha Scandrett. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Borë deri në 45 centimetra në Gjermani, një aeroplan ngriu në aeroportin e Mynihut

Evropa
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

DailyMail: Adoleshentët shqiptarë hyjnë ilegalisht në Britani dhe u bashkohen bandave të drogës

Evropa
Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri – qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Evropa
Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Evropa
Robotët e vegjël të lëvizshëm të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë edhe shkencëtarët

Robotët e vegjël të lëvizshëm të krijuar nga qelizat njerëzore befasojnë edhe shkencëtarët

Botë
Kalo në kategori