LAJMI I FUNDIT:

Një burrë vrau gjashtë njerëz, përfshirë të dashurën – në një festë ditëlindjeje në Colorado – pastaj vret edhe veten

Një burrë vrau gjashtë njerëz, përfshirë të dashurën – në një festë ditëlindjeje në Colorado – pastaj vret edhe veten

Një person i armatosur vrau gjashtë persona, përfshirë të dashurën e tij në të shtënat masive në një festë familjare të ditëlindjes në Colorado.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, i dyshuari qëlloi veten për vdekje pasi hapi zjarr brenda rimorkios në një park tek një “shtëpi e lëvizshme” në Colorado Springs menjëherë pas mesnatës së të dielës.


Fëmijët që ishin brenda “rimorkios” kur të afërmit e tyre u qëlluan u kursyen dhe ishin vendosur me anëtarët e tjerë të familjes.

Një motiv për sulmin nuk është përcaktuar ende.

Ndërkohë Departamenti i Policisë në Colorado Springs tha: ‘I dyshuari, një i dashur i një prej viktimave femër, shkoi me makinë atje, u fut brenda dhe filloi të qëllonte në njerëz, para se t’i merrte jetën vetes’.

Oficerët thanë se ata arritën për të gjetur gjashtë të rritur të vdekur dhe një burrë me lëndime serioze, i cili u dërgua me urgjencë në spital ku vdiq. /Telegrafi/