Sot (e martë) në trojet shqiptare si në shumë vende të botës kremtohet “Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve”.

Në këtë ditë, fëmijët rikthehen në qendër të vëmendjes dhe u kushtohen aktivitete të shumta.

Reklama

Ndërkohë, disa prej personazheve të njohur shqiptarë kanë vendosur t’i urojnë fëmijët përmes imazheve e videove të ndryshme në rrjete sociale.

Xhensila Myrtezaj (Foto: Instagram)

Disa kanë shkruar fjalë zemre, disa kanë ndarë fotografitë e fëmijëve të tyre për herë të parë, e ka edhe prej tyre që kanë ndarë mesazhe sensibilizuese për dhunën dhe abuzimet ndaj fëmijëve.

Xhensila Myrtezaj, Teuta Krasniqi, Elita Rudi, Arbana Osmani, Adriana Matoshi, Leonita Lekaj, Yllka Kuqi dhe Enca – janë disa nga artistet që kanë uruar 1 Qershorin.

Reklama

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

Adriana Matoshi (Foto: Instagram)

Reklama

Leonita Lekaj (Foto: Instagram)

Teuta Krasniqi (Foto: Instagram)

Yllka Kuqi (Foto: Instagram)

Enca (Foto: Instagram)

View this post on Instagram

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao)

/Telegrafi/