LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Brigada e 79-të ukrainase ka arritur të parandalojë sulmet ruse në qytetin e Novomykhailivka, dhe theksuan se kanë shkatërruar 314 automjete të ushtrisë ruse në gjashtë muaj luftime të ashpra për këtë qytet.

Sulmi i fundit përfshinte tanke ruse që përfunduan në fushën të minuar dhe u hodhën në erë së bashku me dy autoblinda, transmeton Telegrafi.


Ishte operatori i dronit që vërejti lëvizjet ruse dhe alarmoi artilerinë ukrainase, që menjëherë filluan të kundërpërgjigjen.

Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës
Lexo po ashtu Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Një tank dhe një autoblindë u duk se do t’i shpëtojnë predhave të artilerisë ukrainase, por u hodhën në erë pasi shkelën në minat anti-tank.

E personeli që ishte brenda doli me shpejtësi me shpresën se nuk do të goditej nga ndonjë dron kamikaz.

Nga kjo Brigadë është bërë e ditur se gjatë gjashtë muajve luftime të ashpra, i kanë shkatërruar Rusisë 314 tanke dhe automjete tjera të blinduara. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

Evropa
Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Hamasi sulmon me raketa Izraelin për herë të parë pas shumë muajsh

Botë
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Ukraina po i dërgon gjeneralët në vijën e parë të frontit

Evropa
Kalo në kategori