LAJMI I FUNDIT:

UEFA e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin

UEFA e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin

Tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës kanë krijuar një situatë jo stabile në botë dhe nën dyshimet se mund të ketë një luftë të tretë botërore.

Reklama

Natyrisht se sulmi i rusëve ndaj ukrainasve që nisi në fillim të kësaj jave, po ndikon edhe në çështjet tjera, siç është edhe futbolli.

Tashmë klubet kanë filluar fushatën që mos të ketë luftë, ndërsa disa prej tyre po shkëpusin edhe marrëveshjet që kanë me kompanitë ruse.

Zyrtare: UEFA zhvendos finalen e Ligës së Kampionëve në Paris
Lexo po ashtu Zyrtare: UEFA zhvendos finalen e Ligës së Kampionëve në Paris

Sipas asaj që raporton ESPN,UEFA po e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin.

Gazpromi është një kompani e gazit dhe që ka marrëveshje me disa klube, por edhe me shtëpinë e futbollit evropian.

Schalke 04 ka hequr nga fanella emrin e gjigantit rus Gazprom, që është sponsori më i madh i klubit
Lexo po ashtu Schalke 04 ka hequr nga fanella emrin e gjigantit rus Gazprom, që është sponsori më i madh i klubit

Schalke para pak ditësh ka shkëputur marrëveshjen me kompaninë, derisa edhe UEFA synon një gjë të tillë.

Shtëpia e futbollit evropian fiton 40 milionë euro në vit nga marrëveshja me ta, mirëpo kjo nuk i ndalon ata që ta largojnë si sponsorin kryesor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori