Manchester United do ta ketë një përballje tejet të vështirë në kuadër të xhiros së 10-të në Ligën Premier.

Gjiganti anglez do të luaj në udhëtim te Southampton, skuadër që po kalon momente fantastike këtë edicion.

Djajtë e Kuq në këtë takim vijnë pas dy fitoreve të njëpasnjëshme dhe synojnë të vazhdojnë me këtë ritëm.

Nga ana tjetër Southampton nuk di për humbje në shtatë sfidat e fundit ku ka marrë pesë fitore e dy barazime.

Duke marrë parasysh formën shumë të mirë të dy skuadrave, na pret një ndeshje jashtëzakonisht interesante në St. Mary’s Stadium.

Formacionet zyrtare:

Southampton: McCarthy; Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand; Romeu, Ward-Prowse; Armstrong, Djenepo; Walcott, Adams.

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Telles; Matic; Fred, van de Beek; Fernandes; Rashford, Greenwood.

/Telegrafi/