LAJMI I FUNDIT:

U raportua e zhdukur – aktorja e njohur turke, Cansu Dere shihet për herë të parë në publik

U raportua e zhdukur – aktorja e njohur turke, Cansu Dere shihet për herë të parë në publik

Një tërmet i fuqishëm goditi Turqinë më 6 shkurt duke lënë mijëra persona të vdekur, shumë të tjerë të lënduar e të zhdukur.

Edhe aktorja e famshme e serialeve turke, Cansu Dere ishte një nga emrat që u raportua e zhdukur nga tërmeti.

Media të shumta ndërkombëtare raportuan për zhdukjen e yllit të “Megnificent Century”.

Foto: Getty Images

Por ky lajmi u përgënjeshtrua menjëherë nga gazetarja Birsen Altuntas, e cila pohoi se aktorja turke gëzonte shëndet të plotë dhe ishte e angazhuar krahas kolegëve të saj për t’u ardhur në nevojë personave të dëmtuar nga kjo tragjedi kombëtare.

Jetonte shumë pranë epiqendrës së tërmetit fatal, aktorja e njohur e serialeve turke Cansu Dere raportohet e zhdukur
Lexo po ashtu Jetonte shumë pranë epiqendrës së tërmetit fatal, aktorja e njohur e serialeve turke Cansu Dere raportohet e zhdukur

Se aktorja është gjallë e mirë u vërteta edhe përmes një videoje të publikuar së fundmi që ka mjaftuar për t’i dhënë fund të gjitha dyshimeve.

Aktorja 42-vjeçare në video shihet në një qendër për shpërndarjen e ndihmave për personat e prekur nga tërmeti së bashku me yjet e tjera të kinematografisë turke si: Burcu Biricik, Pınar Deniz dhe Kaan Yıldırım.

Foto: Mega

Përndryshe, Dere është një aktore dhe modele e cila filloi karrierën e saj të aktrimit pasi fitoi vendin e dytë në konkursin e bukurisë “Miss Turqia 2000”. E lindur në Ankara të Turqisë, arriti një popullaritet të madh në vendin e saj dhe shumë nga pjesa tjetër në botës teksa në vendin tonë njihet më së miri për rolin në serialin “Ezel”. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Magazina
Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Kalo në kategori