LAJMI I FUNDIT:

U pyet për dorëheqje pas shfuqizimit të Ligjit për KPK-në, Haxhiu: Për çfarë të dorëhiqem?

U pyet për dorëheqje pas shfuqizimit të Ligjit për KPK-në, Haxhiu: Për çfarë të dorëhiqem?

Partitë opozitare mbrëmjen e së premtes pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës (KPK) kanë kërkuar dorëheqjen e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu.

Reklama

Haxhiu sot përmes një konference për media ka thënë se nuk do të jap dorëheqje, pasi siç u shpreh ajo kjo lloj kërkese nuk është as e para dhe as e fundit e kërkuar nga opozita.

Haxhiu për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Për ta më i rëndësishëm është interesi individual i anëtarëve të KPK-së
Lexo po ashtu Haxhiu për vendimin e Gjykatës Kushtetuese: Për ta më i rëndësishëm është interesi individual i anëtarëve të KPK-së

“Për çfarë të jap dorëheqje? Ndoshta është mirë ta pyesni opozitën pse po e kërkojnë dorëheqjen time. Prej momentit kur kam marr detyrën jam ballafaquar me kërkesat e tyre për dorëheqje”, ka thënë ajo.

Kushtetuesja e rrëzoi Ligjin për Këshillin Prokurorial, LDK kërkon shkarkimin e ministres Haxhiu
Lexo po ashtu Kushtetuesja e rrëzoi Ligjin për Këshillin Prokurorial, LDK kërkon shkarkimin e ministres Haxhiu

Ajo gjithashtu tha se: “Konsideroj se kur kanë parë vullnetin tonë, seriozitetin tonë për të vazhduar me reformat në drejtësi për t’i jetësuar, ata kanë filluar me kërkesat për dorëheqje, sepse po i cenojnë interesat e tyre. Kjo kërkesë s’është e para dhe as e fundit”.

Tutje u shpreh se për sa kohë janë duke ju shërbyer qytetarëve, opozita do të vazhdojë me kërkesat e saj për dorëheqje.

Krasniqi reagon pas vendimit për KPK-në: S'lejojmë kurrë të shkelet Kushtetuta nga pretendimet uzurpuese të pushtetit
Lexo po ashtu Krasniqi reagon pas vendimit për KPK-në: S'lejojmë kurrë të shkelet Kushtetuta nga pretendimet uzurpuese të pushtetit

“ Por, do t’i dëshpërojë dhe të ju them se ne do të vazhdojmë përpara, pavarësisht sfidave e gurëve që do të na vendosin në rrugë”, ka thënë Haxhiu. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Lajme
Situata në veri, Ngjela: Kurti do të rrëzojë Vuçiqin, bëhet përfaqësuesi i panshqiptarizmit

Situata në veri, Ngjela: Kurti do të rrëzojë Vuçiqin, bëhet përfaqësuesi i panshqiptarizmit

Lajme
KFOR-i ndihmon Policinë e Kosovës të largojnë veturën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

KFOR-i ndihmon Policinë e Kosovës të largojnë veturën e bllokuar nga protestuesit serbë në Zveçan

Lajme
Pas 17 vitesh punë në Kuvend, pensionohet sekretari i përgjithshëm Ismet Krasniqi

Pas 17 vitesh punë në Kuvend, pensionohet sekretari i përgjithshëm Ismet Krasniqi

Lajme
Mbyti nënën me plastmas, del foto e të riut nga Përmeti, student ekselent në Amerikë

Mbyti nënën me plastmas, del foto e të riut nga Përmeti, student ekselent në Amerikë

Lajme
“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

“Të lutem kurseje Serbinë”, Kurti zbulon çka i thanë ndërkombëtarët

Lajme
Kalo në kategori