Sot në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për rrethin e 1/8 së finales për Digitalb Kupën e Kosovës.

Të pranishëm në short krahas anëtarëve të Komisionit të Garave ishin edhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu dhe anëtari i KE-s, Bekim Rexhepi.

Në short morën pjesë 16 skuadra nga tri kategori të ndryshme garuese, të cilat e kanë siguruar pjesëmarrjen në këtë fazë të garave.

Çifti më interesant i këtij rrethi do të jetë ajo ndërmjet Ballkanit dhe Trepçës’89, derisa në ndeshjet e tjera favoritë vlerësohen skuadrat e elitës.

Ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 7 e 8 dhjetor.

Çiftet e rrethit të 1/8 së finales:

Feronikeli – Fc A&N

Drenica – Dardana

Vitia – Dukagjini

Trepça – Vushtrria

Gjilani – 2 Korriku

Arbëria – Prishtina

Ballkani – Trepça ‘89

Liria – Ferizaj