Futbollistët e Romës mbrëmë fituan Ligën e Konferencës dhe në festën e madhe të skuadrës romake u vërejt një moment kur Gianluca Mancini dëshironte ta godiste Felix Afena-Gyanin.

Reklama

Mbrojtësi i Romës, Mancini, nuk arrinte t’i shprehte mirë emocionet, ku fillimisht pasu u mbyll ndeshja nuk pranoi të përqafonte bashkëlojtarin e tij Bryan Cristante.

Por nuk ishte ky i vetmi incidente që lojtari i kombëtares italiane bëri mbrëmë në Tiranë.

Por më pas Mancini dukej se ishte është përplasur me sulmuesin e ri Afena-Gyan.

Mancini qëndroi pranë trofeut fitues, ku Afena-Gyan iu afrua dhe menjëherë mbrojtësi e goditi në fytyrë.

Reklama

I riu 19-vjeçar dukej i habitur, por Mancini nuk u ndal me kaq, duke tentuar ta godas me të gjitha forcat me grusht.

Reklama

Afena-Gyan arriti të largohej shpejt, por video bëri xhiron e botës dhe shkaktoi reagime të shumta në Itali.

Por më vonë Mancini, postoi një video në përqafim në Afena-Gyan, duke e quajtur vëlla të vogël dhe duke e puthur.

Ky është trofeu i parë evropian i Romës, duke bërë që tifozët e saj të festojnë për disa ditë./Telegrafi/