Tyra Banks kujtoi fillimet e saj në industrinë e modës dhe foli rreth marrëdhënieve me modelen, Naomi Campbell.

Bukuroshja i tha Wall Street Journal se vajza më e famshme në botën e modës, Naomi Campbell, bëri gjithçka që mundi për ta hequr qafe prej skenës së modës.

“Ajo nuk ishte një rivalitet, unë jam shumë e ndjeshme ndaj kësaj gjëje, sepse rivaliteti do të thotë dy të barabarta. Bukuroshja ishte dominante në atë kohë, ajo ishte një supermodele dhe unë isha vetëm vajzë e re që mbërriti nga Parisi dhe studioi modën dhe revytë”, tha zeshkania.

Më tutje zbuloi se në fillim nuk ishte e lehtë dhe se ditët e saj të para në Paris ishin shumë të vështira pikërisht për shkak të Naomi Campbellit.

“Kam punuar shumë në revyja, por isha duke qarë në shtëpi, sepse Naomi padyshim nuk dëshironte që unë të isha atje dhe ajo bëri gjithçka që mund të më detyronte të largohem”, theksoi Banks.

Sidoqoftë, në vitin 2013, Naomi Campbell vlerësoi kolegun e saj në intervistën për revistën Ella dhe tha se është krenare për të si një “grua me ngjyrë” që u jep mundësi vajzave të tjera në botën e modelimit. /Telegrafi/