LAJMI I FUNDIT:

Turneu ESL Pro League shënoi një numër të madh shikuesish gjatë ndeshjes së parë të Counter-Strike 2

Turneu ESL Pro League shënoi një numër të madh shikuesish gjatë ndeshjes së parë të Counter-Strike 2

ESL Pro League u zhvillua në Malta, ku përfundoi me fitore të ekipit FaZe pasi mposhtën ekipin Cloud9 në finale.

Reklama

Turneu regjistroi një mesatare shikueshmërie prej 139.000 dhe një shifër kulmore prej 518.000 shikuesish, sipas Esports Charts.

Ngjarja, e cila pa FaZe Clan të fitojë dhe të marrë në shtëpi çmimin e mrekullueshëm Intel Grand Slam, paraqiti gjithashtu ndeshjen e parë LAN të Counter-Strike 2.

FaZe fituan çmimin prej 200.000 dollarësh në ESL Pro League, si dhe u bën fitues të Intel Grand Slam me një çmim prej 1 milion dollarësh.

Numri i madh i shikueshmërisë prej 518.000 është i dyti më i lartë që ka arritur ndonjëherë seria ESL Pro League, sipas të dhënave të Esports Charts, sezoni 14 në 2021 pa një shikueshmëri maksimale prej 759.000.

Një rol të madh në arritjen e këtij numri të madh të shikueshmërisë pati edhe ndeshja showmatch në Counter-Strike 2, e cila u zhvillua para fillimit të finales së madhe. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Real Madridi ka arritur marrëveshje me Dortmundin për të nënshkruar me Bellingham

Real Madridi ka arritur marrëveshje me Dortmundin për të nënshkruar me Bellingham

La Liga
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Kalo në kategori