LAJMI I FUNDIT:

Tri përballjet e zjarrta që pritet ta dominojnë duelin Argjentinë – Kroaci

Tri përballjet e zjarrta që pritet ta dominojnë duelin Argjentinë – Kroaci

Ndeshja gjysmëfinale e Kampionatit Botëror mes Argjentinës dhe Kroacisë premton të jetë një sfidë emocionuese dhe që përmban beteja të panumërta emocionuese.

Reklama

Lionel Messi edhe një herë do të kërkojë të lërë gjurmë si lojtari më i madh në tokë, por do të sfidohet nga lojtari i ri Josko Gvardiol në zemër të mbrojtjes së Kroacisë.

Këtu, Henry Clark i Sportsmail shikon disa nga betejat kryesore që mund të bëjnë diferencën në arritjen ose jo në finale.

Lionel Messi do të shpresojë të lërë gjurmë në ndeshjen gjysmëfinale të Argjentinës me Kroacinë

MESSI – GVARDIOL

Performancat e Josko Gvardiol kanë qenë po aq tërheqëse sa edhe maska ​​mbrojtëse e fytyrës që ai ka mbajtur.

Por, tani 20-vjeçari përballet me një bishë krejt tjetër – Lionel Messin.

Argjentinasi mund të mos diktojë ndeshjet si dikur, por asistimi i tij sublim dhe pa pamje kundër Holandës tregon se ka ende magji në ato atlete.

Josko Gvardiol mund të jetë çelësi për Kroacinë në përballjen e tyre me Argjentinën të martën

DE PAUL – MODRIC

Gjenerali i mesfushës së Argjentinës, Rodrigo De Paul, ka mbuluar më shumë terren se çdo bashkëlojtar i tij.

Ai përballet me detyrën që të bollokjë Luka Modricin, i cili mbetet një lojtar me ndikim për Kroacinë, edhe në moshën 37-vjeçare.

Nëse Argjentina i jep kohë dhe hapësirë ​​Modricit për të bërë lojën e tij, ai do t’i lëndojë ata.

Luka Modric ka luajtur një rol kryesor për Kroacinë në Kupën e Botës njësoj si në vitin 2018.

MOLINA – PERISIC

Mbrojtësi i krahut Nahuel Molina ishte një golashënues në çerekfinalen e Argjentinës kundër Holandës dhe ai e Nicolas Tagliafico në krahun tjetër do të përpiqen të ecin përpara.

Molina do të duhet të jetë gjithashtu në fazën defanzive, pasi ai duhet të neutralizojë Ivan Perisicin, golashënuesi më të mirë të Kroacisë në turnetë e mëdhenj. /Telegrafi/

Ivan Perisic (në foto) do të ketë një betejë interesante me Nahuel Molina të martën mbrëma