LAJMI I FUNDIT:

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Mathys Tel vlerësohet nga analistët si e ardhmja e kombëtares franceze dhe Bayern Munich.

Ai ka treguar “nuhatjen” e frikshme përpara portës, por në ndeshjet e fundit 18-vjeçari nuk ka pasur shumë minuta.

Arsenali, Tottenham dhe Newcasle janë disa nga ekipet e interesuara për të rrëmbyer shërbimet e sulmuesit bavarez.

“Bayern Insider” ka gjetur “çelësin” e sekretit se nga buron talenti i tij.

Konkretisht, ka të bëjë me vendosjen e një trajneri personal, përtej stërvitjes së zakonshme me grupin.

Ai përdor edhe syzeve speciale, të cilat ndihmojnë në koordinimin dhe vendimmarrjes në lidhje me shënjestrën para porte. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori