Komediani dhe prezantuesi Trevor Noah po ecën përpara me karrierën e tij televizive.

Reklama

Prezantuesi njoftoi në episodin e së enjtes të “The Daily Show” se së shpejti do të largohet pasi zëvendësoi Jon Stewart prej shtatë vitesh.

Ndërsa reflektonte mbi faktin se përvjetori i tij në shfaqje kishte ardhur, ai u tha audiencës: “E gjeta veten duke menduar gjatë gjithë kohës, gjithçka që kemi kaluar … dhe kuptova se pas shtatë vjetësh, koha ime mbaroi”.

Foto: Getty Images

Ai shtoi se “i pëlqente të udhëhiqte emisionin”, duke e quajtur atë një nga “sfidat” dhe “gëzimet më të mëdha” të tij.

Reklama

“Pas shtatë vjetësh, ndihem sikur është koha të mësojë gjuhë të tjera, të shkojë në vende të tjera dhe të organizojë shfaqje dhe thjesht të jem  kudo duke bërë gjithçka”, tha ai duke përshkruar se dëshiron të eksploroi më shumë nga jeta e tij.

Reklama

“Unë jam vërtet mirënjohës për çdo person që është këtu dhe madje edhe për njerëzit që nuk janë, sepse ata bënë gjëra të mëdha. Është një gjë e çuditshme të thuash, nuk jam i mirë për lamtumirat dhe nuk është e menjëhershëm, nuk po zhdukem, mos u shqetëso”, tha Trevor.

Noah, 38 vjeç, tha më tej se ai “kurrë nuk e kishte ëndërruar” të ishte në pozicionin që ishte, duke u thënë audiencës se ai nuk do të largohej derisa të gjenin zëvendësuesin e tij.

Reklama

Momente përpara njoftimit të tij, një burim i tha Decider se Noah do të njoftonte largimin e tij nga shfaqja gjatë episodit të së enjtes.

Paramount më vonë konfirmoi lajmin për Variety me një deklaratë ku shkruhej: “Ne i jemi mirënjohës Trevorit për partneritetin tonë të mahnitshëm gjatë shtatë viteve të fundit.

Reklama

“Pa një afat kohor për largimin e tij, ne po punojmë së bashku në hapat e ardhshëm. Ndërsa shohim përpara, ne jemi të ngazëllyer për kapitullin tjetër në historinë 25+ vjeçare të ‘The Daily Show’ pasi vazhdon të ripërcaktojë kulturën përmes komenteve të mprehta dhe gazmore sociale, duke ndihmuar audiencën të kuptojë botën përreth tyre”, thuhej në njoftimin e tyre.

Reklama

Foto: Getty Images

Në vitin 2015, komediani nga Afrika e Jugut mori përsipër “The Daily Show” nën shumë vëzhgime.

Shumë shikues kishin një problem me zëvendësimin e Stewart pasi u rishfaqën postime të vjetra që mund të shiheshin si antisemitike.

Ai i tha Variety në vitin 2020, se dy vitet e para ishin të tmerrshme sepse kishte marrë përsipër një nga institucionet më të dashura të Amerikës.

Reklama

“Dhe edhe pse Jon Stewart më kishte kaluar frenat, në thelb ishte një vit që njerëzit më thoshin se nuk duhet ta bëja punën dhe nuk isha i denjë të isha në atë vend. Dhe vazhdova ta besoja këtë”, kishte thënë komediani.

Reklama

Foto: Getty Images

Megjithatë, jeta profesionale e Noah nuk është e vetmja gjë që po ndryshon pasi ai përflitet për një romancë me këngëtaren Dua Lipa, 27 vjeç.

Të dy u panë në një darkë romantike në New York mbrëmjen e së mërkurës (28 shtator).

Një burim zbuloi se të dy “u larguan së bashku dhe ecën”, duke u ndalur disa herë “për përqafime të gjata” dhe madje “u puthën”.

Dua Lipa duket magjepsëse teksa merr pjesë në ceremoninë inauguruese të fondacionit të George Clooneyt pasi u pa në darkë me Trevor Noah Dua Lipa duket magjepsëse teksa merr pjesë në ceremoninë inauguruese të fondacionit të George Clooneyt pasi u pa në darkë me Trevor Noah

Mbetet të shihet nëse dyshja kanë nisur një lidhje romantike, pasi si këngëtarja ashtu edhe prezantuesi televiziv u dhanë fund marrëdhënieve të mëparshme muaj më parë. /Telegrafi/

Reklama