LAJMI I FUNDIT:

Trembëdhjetë të dashurat e famshme të Lewis Hamilton – në mesin e tyre edhe Rita Ora

Trembëdhjetë të dashurat e famshme të Lewis Hamilton – në mesin e tyre edhe Rita Ora

Kur e jetoni jetën në linjën e shpejtë, keni tendencën të tërheqni femrat më magjepsëse në botë.

Me kalimin e viteve, Lewis Hamilton ka kapërcyer Formula 1 dhe e gjeti veten në qarkun e showbiz-it falë marrëdhënieve të tij me profile të larta. 34-vjeçari, që besohet të jetë me vlerë 230 milionë funta, ka qenë në takim me supermodele dhe yje të pop -it- por pa u vendosur si duhet.

Sot, ai është edhe më i dëshirueshëm – dhe është në prag të fitimit të titullit të gjashtë të tij në Formula 1 në Grand Prix të Shteteve të Bashkuara.

Këtu keni një përmbledhje të femrave të bukura që Lewis ka pasur në krah.

Danielle Lloyd

Kur Lewis ishte një shofer adoleshent, ai u takua me familjen e famshme të Big Brother Lloyd në 2002. Ata u takuan në 10 Rooms dhe kishin një romancë të ngadaltë prej gjashtë muajsh, për shkak të distancës së gjatë midis palës.

Të dy mbetën miq, dhe ai ishte aty për të parë atë të përzgjedhur si “Miss England” në vitin 2004.

Ajo gjithashtu e ka brohoritur Lewis në Silverstone vitet e fundit.

Hamilton u takua me Danielle në vitin 2010

Jodie Ma

Lewis dyshohej se ishte në takim me Jodie Ma, bijën e biznesmenit të Hong Kongut, Ma Bo-kee, në të njëjtën kohë kur ai shijoi romancën edhe me Lloyd.

Jodie dhe Lewis thuhet se u takuan në Shkollën e Arteve të Kembrixhit, dhe u takuan për katër vjet radhazi.

Sidoqoftë, romanca e tyre mori fund në vitin 2007, por ata raportohet se qëndruan miq më pas.

“Problemi i vetëm me punën time është se nuk arrij ta shoh atë sa duhet”, tha Lewis dikur për Jodie. “Ajo është shoqja ime më e mirë dhe ne flasim çdo ditë”.

Jodie Maa (Foto: Getty Images/Guliver)

Lotta Hintsa

Për shkak të fushës së tij, ka kuptim që Lewis do të lidhej me vajzën e ish-mjekut të McLaren, Aki Hintsa. Çifti shpesh shihej duke u takuar së bashku, dhe raportet sugjeronin se ata ishin me njëri-tjetrin.

Sidoqoftë, Lotta mohoi pretendimet dhe tha se ata ishin thjesht miq të mirë.

Lotta Hintsa (Foto: Instagram)

Vivian Burkhardt

Bukuroshja e cila mban kurorën e “Miss World” pati një lëvizje të shpejtë me shoferin e garës para se të raportohej se ai i kishte sytë te këngëtarja amerikane, Nicole Scherzinger në vitin 2008.

Burkhardt pretendoi se Lewis e ftoi atë në shtëpinë e tij në Zvicër para se ta ftonte atë në Festivalin e Filmit në Kanë për të treguar pushtimin së bashku në tapetin e kuq.

Pastaj, vetëm disa javë më vonë, ai u pa në krahët e yllit të “Pussycat Dolls”, Nicole Scherzinger.

Vivian Burkhardt (Foto: Getty Images/Guliver)

Nicole Scherzinger

Ndoshta dashuria e jetës së tij, apo ajo që u largua, Lewis dhe Nicole ishin në dhe jashtë për shtatë vjet para se të ndaheshin përsëri në 2016.

Ishte dashuri në shikim të parë për dyshen kur ata ishin në MTV VMA, por kampioni i F1 pranoi që koleksioni i makinave të tij vinte gjithmonë i pari.

“Makinat e mia janë bebet e mia”, ka thënë ai. “Unë thoja, kur kisha një të dashur”, po e nxjerr njërën prej vajzave, kështu që mund të vish nëse dëshiron, por ti vjen e dyta kur bëhet fjalë për makinat e mia”.

Nicole Scherzinger (Foto: Instagram)

Rihanna

Në vitin 2015, Lewis dhe këngëtarja e hitit “Umbrella” u bënë të pandashëm, dhe ata u vunë re duke flirtuar në Barbados dhe më pas në New York.

Përsëri, ai luajti kartën e miqve. “E dini, unë e kam njohur Ririn për një kohë të gjatë”, tha ai për E! News. “Ne kemi qenë miq për një kohë. Ne do rrimë përherë”.

Por, thashethemet vërshuan se dyshja donin ta çonin miqësinë e tyre në një nivel tjetër, përpara se Rihanna të vendoste që ajo nuk dëshironte të lidhej.

Rihanna dhe Hamilton (Foto: Getty Images/Guliver)

Rita Ora

Përveç Scherzinger, Lewis dukej se kishte romanca të tjera me yjet e popit.

Këngëtarja e “Ritual” u tha se u njoftua me Lewis në vitin 2016, dhe ata u panë duke punuar në një studio muzikore së bashku në vitin 2017.

Dhe në fundjavën e ditëlindjes së tij të 31-të, Ora u dallua duke e brohoritur atë në Grand Prix të Abu Dhabi. Dyshja kurrë nuk e konfirmuan lidhjen e tyre, por duket se shijuan dhe kaluan kohë të mirë së bashku.

Hamilton dhe Rita Ora (Foto: Getty Images/Guliver)

Barbara Palvin

Modelja hungareze dhe engjulli i “Victoria Secret” u pa për herë të parë duke u shoqëruar me Lewis pas Grand Prix në Monaco në 2017.

Pastaj një vit më vonë Hamilton ngarkoi një video të të dyve duke ecur poshtë një korridori në Budapest që nxiti thashethemet se ata ishin së bashku.

Palvin gjithashtu u lidh me Neymar, derisa ajo u vendos përfundimisht me aktorin amerikan, Dylan Sprouse.

Barbara Palvin – e dashura e Hamilton

Winnie Harlow

Supermodelja, e cila vuan nga sëmundja e lëkurës vitiligo, ishte parë me Hamilton në vitin 2016 në GQ Awards në Londër.

Winnie dhe Lewis më pas u larguan së bashku në ‘CFDA Fashion Awards’ në New York në vitin 2018.

Lewis ka thënë se ata janë miq – por flirtimi në publik tha ndryshe, sipas raportimeve.

Winnie Harlow (Foto: Getty Images/Guliver)

Sofia Richie

Vajza e Lionel Richie, Sofia, dhe Lewis filluan lidhjen pasi ajo pati një shkëputje me bashkëshortin e saj, Justin Bieber.

Në vitin 2017, dyshja gjithmonë ishin fotografuar së bashku – dhe ata madje morën pjesë në Javën e Modës në Paris po atë vit.

Por, Richie vazhdon dhe tani të takohet me Scott Disick – më i njohur për marrëdhënien e tij me Kourtney Kardashian.

Sofia Richie (Foto: Instagram)

Nicki Minaj

Në tri vitet e fundit, Nicki Minaj dhe Lewis Hamilton na kanë mbajtur të gjithëve të hamendësuar për statusin e marrëdhënies së tyre.

Jan miq? A ishin ata më shumë? Princesha e muzikës pop dhe ylli i Formula 1 u panë në vitin 2016 në një shfaqje të modës Alexander Wang për herë të parë.

Më pas, ata dolën së bashku në TommyXLewis në New York në vitin 2018 dhe raportohet se po mbanin duart me njëri-tjetrin.

Disa ditë më vonë ata u vunë re në të njëjtin hotel në Dubai dhe ndanë një udhëtim me biçikletë në rërë.

Nicki Minaj dhe Hamilton (Foto: Getty Images/ Guliver)

Veronica Valle

Modelja Valle nisi një bujë vitin e kaluar kur ajo pretendoi se Hamilton ishte e fiksuar pas ‘lojës treshe’ dhe i urrente njerëzit që përdorin tualetin e tij.

Ajo gjithashtu pretendoi se Hamilton ishte i ashpër në lidhje me peshën e saj. “Lewis është një personazh kaq i çuditshëm”, tha ajo për The Sun.

“Ai është Jekyll dhe Hyde. Ai mund të ndryshojë gjendjen shpirtërore shumë shpejt dhe ndonjëherë kjo do të ndodhë vetëm sepse dikush përdor tualetin e gabuar”.

Veronica Valle (Foto: Instagram)

Zahra Elise

Në korrik, Hamilton ishte i lidhur me modelen Zahra Elise – dhe dyshja u panë së bashku në një stacion në Los Angeles.

Dhe ata dukeshin super afër – me dorën e Hamiltonit të vendosur në qafën e Zahra-s, ndërsa ajo i sillte duart nëpër flokët e tij.

Por përsëri, raportet kanë sugjeruar që dyshja janë në zonën e miqve para se të ndodhë diçka tjetër.

Marrë parasysh gjithë këto, Hamilton sigurisht që është një dëshirë e madhe e femrave. /Telegrafi/

ZAHRA ELISE – e dashura e Lewis Hamilton

Në trend Magazina

Më shumë
Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Magazina
Momenti kur ish-banori i Big Brother VIP Albania rrëzohet nga karrigia në një lokal

Momenti kur ish-banori i Big Brother VIP Albania rrëzohet nga karrigia në një lokal

Magazina
Georgina Rodriguez reagon teksa Cristiano Ronaldo dhe Portugalia sigurojnë fitoren e parë të Euro 2024 kundër Çekisë

Georgina Rodriguez reagon teksa Cristiano Ronaldo dhe Portugalia sigurojnë fitoren e parë të Euro 2024 kundër Çekisë

Magazina
Tayna sërish me probleme, njofton se nuk do të marrë pjesë në një koncert: Nuk ishte në dorën time

Tayna sërish me probleme, njofton se nuk do të marrë pjesë në një koncert: Nuk ishte në dorën time

Magazina
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Oficeri i policisë nuk e njohu Justin Timberlake në momentin që e ndaloi për shkak se drejtoi makinën në gjendje të dehur

Oficeri i policisë nuk e njohu Justin Timberlake në momentin që e ndaloi për shkak se drejtoi makinën në gjendje të dehur

Magazina
Kalo në kategori