LAJMI I FUNDIT:

Tregtonte mallra kontrabandë, shpallet në kërkim administratorja e postës private në Tiranë

Tregtonte mallra kontrabandë, shpallet në kërkim administratorja e postës private në Tiranë

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim administratoren e postës private, e cila tregtonte mallra të kontrabanduara dhe fshihte të ardhurat e përfituara nga ky aktivitet.

Policia ka sekuestruar 93 pako me mallra të ndryshme ku përfshihen veshje, produkte kozmetike, pajisje elektronike etj.

Janë proceduar në gjendje të lirë 3 shtetas të punësuar për tregtimin dhe shpërndarjen e këtyre mallrave.


Materialet në ngarkim të tyre i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme.

“Si rezultat i këtij operacioni u shpall në kërkim shtetasja A. D., 32 vjeçe, banuese në Tiranë, administratore e një poste private. Gjithashtu, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit L. M., 37 vjeç, A. K., 22 vjeç dhe A. A., 40 vjeç, të tre banues në Tiranë, punonjës të kësaj poste”, njofton policia.

“Gjatë kontrollit të magazinave të postës në administrim nga shtetasja A. D., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 93 pako me mallra të ndryshme (veshje, produkte kozmetike, pajisje elektronike etj), pa fatura tatimore shoqëruese apo deklarata doganore për origjinën e mallrave”, thuhet në njoftimin e policisë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Predikimet seksiste të imamëve nuk kundërshtohen në shoqërinë ende patriarkale të Kosovës

Sociale
Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Bulliqi skeptik që rruga Prishtinë – Podujevë të kryhet në vjeshtë

Lajme
Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Lajme
Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Me aparatura të avancuara, hapet Spitali i Përgjithshëm “Rezonanca 2”

Elfije Boletini

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
Kalo në kategori