LAJMI I FUNDIT:

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Një mori detajesh të reja në lidhje me tre Tesla Roadsters të gjeneratës së parë të gjetura të braktisura në kontejnerë transporti në Kinë janë shfaqur dhe ato zbulojnë disa fakte shumë interesante.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një ankand online për të tri veturat u hap në fillim të majit dhe tashmë ka tërhequr mjaft interes, aq sa një ofertë e lartë prej 2 milionë dollarësh u vendos për të tre më 30 maj.

Madje, siç pretendojnë mediat, tre Tesla Roadsters të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar.

Në fillim u mendua se një nga Roadsters ishte një model bazë ndërsa dy të tjerët ishin variante Sport, por që atëherë është zbuluar se të tre janë modele Sport.

Që nga 24 maji, shitësi, Gruber Motors, zbuloi gjithashtu se një numër i madh pjesësh u gjetën në kontejnerët e transportit. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Auto
Cybertrucku

Cybertrucku "fluturon" pasi niset nga pika 0 derisa priste në trafik

Auto
Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Auto
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Gjeni çantën tuaj të ëndrrave në dyqanin e ri italian ‘Furla’ në Prishtina Mall

Prishtina Mall
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Kalo në kategori