Ka përfunduar java e tetë në elitën e futbollit kosovar me disa rezultate befasuese.

Heroi i Trepçës ’89, John John që shënoi dy gola ndaj Prishtinës ka dalë në krye të golashënuesve në elitën e futbollit kosovar.

John John ka shënuar deri më tani shtatë gola, aq sa ka edhe mesfushori i Besës, Qemail Elshani si dhe sulmuesi i Drenicës, Granit Arifaj. /Telegrafi/

Emërorja e shënuesve

7 gola

Qemail Elshani (Besa), Granit Arifaj (Drenica), John John (Trepça ’89).

5 gola

Shkumbim Salihu (Ferizaj),

4 gola

Fiton Hajdari (Trepça ’89), Florim Bërbatovci (Llapi)

3 gola

Behar Maliqi (Feronikeli), Hasan Hyseni (Trepça), Betim Haxhimusa, Isa Eminhaziri (Gjilani), Xhevdet Shabani (Besa), Visar Berisha (Liria)

Reklama