LAJMI I FUNDIT:

Transformimi jetësor i Geri Halliwell nga koha e saj në “Spice Girls”

Transformimi jetësor i Geri Halliwell nga koha e saj në “Spice Girls”
(Foto: Getty Images)

Në vitet e nëntëdhjeta, “Spice Girls” ishte një prej grupeve më të famshme në botë, nëse jo më i famshmi.

Reklama

I përbërë nga pesë anëtare, Geri Halliwell, Victoria Beckham, Melanie B, Melanie C dhe Emma Bunton, bendi shiti më shumë se 100 milionë kopje albumesh dhe nga shumëkush konsiderohet grupi më i suksesshëm muzikor i femrave në histori.

“Spice Girls” gjithashtu patën ndikim në nivelin kulturor, duke promovuar fuqinë e vajzave pasi publikuan këngë të tilla si “Wannabe”, kënga më e shitur në botë nga një grup vajzash.

Pse ndodhi largimi i Geri Halliwell nga Spice Girls

Grupi vazhdoi suksesin e jashtëzakonshëm derisa njëra nga anëtaret vendosi të largohej në vitin 1998 dhe ishte pikërisht Geri Halliwell ajo që u largua.

“Me pikëllim dua të konfirmoj se jam larguar nga Spice Girls”, thuhej në një deklaratë në atë kohë.

(Foto: Getty Images)

“Kjo është për shkak të dallimeve mes nesh. Jam e sigurt se grupi do të vazhdojë të jetë i suksesshëm dhe ua uroj gjitha të mirat. P.S., do të kthehem”, theksonte tutje.

Në të vërtetë, ajo u kthye pas pauzës së grupit, pasi secila prej artisteve filloi karriera solo me nivele të ndryshme suksesi.

Dua Lipa nderoi ikonat e muzikës pop, Geri Halliwell dhe Amy Winehouse me paraqitjen në “Brits 2021”
Lexo po ashtu Dua Lipa nderoi ikonat e muzikës pop, Geri Halliwell dhe Amy Winehouse me paraqitjen në “Brits 2021”

Çfarë është duke bërë tash Geri Halliwell

Në ditët e sotme, ajo quhet Geraldine Estelle Horner dhe nga viti 2015 është e martuar me drejtorin e ekipit të Red Bull, Christian Horner.

Ajo pati një karrierë solo në të cilën publikoi disa albume, duke shitur 45 milionë në mbarë botën. Marrëdhënia e saj me pjesën tjetër të “Spice Girls” u përmirësua me kalimin e kohës, kurse grupi u ribashkua në më shumë se një rast.

(Foto: Getty Images)

Ndryshimi fizik i anëtareve të grupi ka qenë dramatik ndër vite, ndërsa Geri, e cila fitoi pseudonimin ‘Ginger Spice’ për ngjyrën e saj të flokëve, ende qëndron në formë, por xhenxhefili i saj ka humbur shkëlqimin e tij.

Victoria Beckham thuhet se do të ribashkohet me “Spice Girls” për një dokumentar rreth grupit
Lexo po ashtu Victoria Beckham thuhet se do të ribashkohet me “Spice Girls” për një dokumentar rreth grupit

Halliwell pëlqen ta ndajë jetën e saj të përditshme në mediat sociale dhe i pëlqen filmat, kuajt dhe natyrisht, automjetet.

(Foto: Ciancaphoto Studio/Getty Images)

Ajo është parë shpesh në garat e Formula 1 duke mbështetur ekipin e bashkëshortit të saj, ndërsa ndan edhe shumë nga rutinat personale stërvitore në Instagram. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Selena Gomez dhe Hailey Bieber shmangin një takim të pakëndshëm me njëra-tjetrën, teksa të dyja marrin pjesë në të njëjtën festë në Paris

Selena Gomez dhe Hailey Bieber shmangin një takim të pakëndshëm me njëra-tjetrën, teksa të dyja marrin pjesë në të njëjtën festë në Paris

Magazina
Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Granit Xhaka feston ditëlindjen, bashkëshortja i bën urimin romantik

Magazina
Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Tayna nuk lë vend për imagjinatë në imazhet e reja nga pushimet

Magazina
Kim Kardashian fokuson linjat e tonifikuara të trupit në imazhet e reja

Kim Kardashian fokuson linjat e tonifikuara të trupit në imazhet e reja

Magazina
Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Magazina
Kalo në kategori