LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Kosovës tregon pikat e forta të Estonisë, kërkon mbështetjen e tifozëve

Trajneri i Kosovës tregon pikat e forta të Estonisë, kërkon mbështetjen e tifozëve
Tifozët duke e përkrahur Kosovën

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Brad Greenberg, ka thënë se çështja kryesore në përballjen e të shtunës mbrëma kundër Estonisë, është si të frenohen tre lojtarët kryesorë kundërshtarë dhe si të pengohet arritja e topit deri tek ata.

Reklama

Për përfaqësuesen tonë kjo ndeshje është vendimtare, pasi është e domosdoshme fitorja për të vazhduar në kualifikimet për Kampionatin Botëror, ‘Kina 2019’, ndërkohë që kundërshtari tashmë e ka siguruar vendin e parë në Grupin C dhe kualifikimin e mëtejshëm.

Trajneri ka thënë se lojtarët e dinë rëndësinë e kësaj përballjeje dhe duhet të angazhohen maksimalisht për ta arritur objektivin – që është kualifikimi i mëtutjeshëm. Kjo gjë, sipas Greenberg, do ta gëzonte tej mase popullin e Kosovës.

Kosova sot pret Estoninë, gati për të shkruar historinë
Lexo po ashtu Kosova sot pret Estoninë, gati për të shkruar historinë

Në intervistën që e sjell delfi.ee, strategu amerikan e ka lëvduar lojën e Estonisë për mënyrën e mbajtjes dhe qarkullimin e topit, si edhe për sulmin e rrezikshëm.

Rain Veideman, Sten-Timmu Sokul dhe Reinar Hallikul, janë tre lojtarët ndaj të cilëve basketbollistët tanë duhet të jenë të vëmendshëm.

“Ne duhet ta çrregullojmë ritmin derisa e qarkullojnë topin, të mbrojmë zonën tonë dhe të bëjmë lojë agresive, sepse sot na duhet vetëm fitorja”, është shprehur Greenberg.

Njëherësh, trajneri pret mbështetje të madhe të tifozëve, të cilët krijuan atmosferë mbresëlënëse në ndeshjen kundër Maqedonisë.

“Shpresoj të shohim diçka të ngjashme sot (e shtunë). Lojtarëve u pëlqen të luajnë në një atmosferë të tillë”, ka thënë trajneri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori