LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Amerikës tha se ishte gati ta përjashtonte një futbollist nga Kupa e Botës, zbulohet emri i  yllit amerikan që ka kishte shkaktuar probleme të mëdha

Trajneri i Amerikës tha se ishte gati ta përjashtonte një futbollist nga Kupa e Botës, zbulohet emri i  yllit amerikan që ka kishte shkaktuar probleme të mëdha

Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishin ndër Kombëtaret më simpatike në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’.

Reklama

Të drejtuar nga trajneri Gregg Berhalter, SHBA kaluan në 1/8 e finales, por që u eliminuan nga Holanda, përkundër që bën paraqitje shumë të mirë.

Por një problem i madh kishte ndodhur në kampin e amerikanëve dhe këtë e ka konfirmuar trajneri Gregg Berhalter, por pa përmendur emrin e futbollistit që e shkaktoi atë.

“Në këtë Botëror të fundit ne kishim një lojtar që nuk i përmbushi pritshmëritë brenda dhe jashtë fushës. Si punonjës, u ulëm së bashku për orë të tëra duke menduar se çfarë do të bënim me këtë lojtar. Ishim gati të rezervonim një biletë avioni për në shtëpi, ishte kaq ekstrem”, tha Berhalter.

Por ka qenë The Athletic që ka zbuluar se fjala është për yllin e Borussia Dortmund, Giovanni Reyna.

Megjithatë para se të merrnin një vendim për përjashtimin e tij, trajneri Berhalter e ka detyruar anësorin që të kërkojë falje para shokëve të ekipit kombëtar.

Reyna, i cili u shfaq i dëshpëruar në stërvitje dhe reagoi në mënyrë të papërshtatshme në sfidën ndaj Uellsit, kishte kërkuar falje shokëve të skuadrës.

“Gjëja tjetër që i thamë ishte se duhej t’i kërkonte falje grupit. Por ai duhet të thotë arsyen se pse po kërkon falje. Duhet të shkojë më thellë sesa thjesht ‘më falni djema'”, tha Berhalter.

Pas kërkim faljes nga Reyna nuk kishte më probleme dhe lojtari i Dortmund vazhdoi me Kombëtaren deri në 1/8 e finales. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori