LAJMI I FUNDIT:

Tragjedi në Korenë e Jugut, aksidenti i trafikut mes autobusit dhe kamionit shkakton zjarr – humbin jetën 6 persona dhe lëndohen 37 tjerë

Tragjedi në Korenë e Jugut, aksidenti i trafikut mes autobusit dhe kamionit shkakton zjarr – humbin jetën 6 persona dhe lëndohen 37 tjerë

Një kamion dhe një autobus janë përplasur në afërsi të Seulit, duke shkaktuar një zjarr të madh, ku si pasojë kanë humbur jetën disa persona, e dhjetëra tjerë janë lënduar.

Reklama

Në këtë aksident trafiku që ndodhi sot në Korenë e Jugut, sipas policisë së këtij vendi kanë humbur jetën të paktën gjashtë persona dhe 37 janë dërguar në spital për trajtim, transmeton Telegrafi.

Nuk dihet akoma se çfarë shkaktoi aksidentin dhe zjarrin, dhe çfarë kishte në rimorkion e kamionit që u përplas me autobusin.

Ekipet e zjarrfikësve kanë njoftuar se tre persona të lënduar janë në gjendje të rëndë, derisa 34 tjerë me lëndime më të lehta.

Në pamjet e transmetuara nga televizionet e Koresë së Jugut, shihen retë e zeza të tymit duke u ngritur në qiell. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusët pro-ukrainas: Ne vramë një kolonel rus - ai kishte vrarë civilë edhe në Jugosllavi

Rusët pro-ukrainas: Ne vramë një kolonel rus - ai kishte vrarë civilë edhe në Jugosllavi

Botë
Kush është Hakan Fidan, kryediplomati i ri i Turqisë?

Kush është Hakan Fidan, kryediplomati i ri i Turqisë?

Turqia
A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

A janë këto “shenja” që tregojnë se kundërofensiva e Ukrainës ka filluar?

Botë
“Ukraina ka mjaftueshëm armë për kundërofensivën ndaj Rusisë”

“Ukraina ka mjaftueshëm armë për kundërofensivën ndaj Rusisë”

Botë
Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Gjykata serbe dënon me 30 ditë burg shtetasin amerikan që u sulmua në Beograd, sulmuesin e tij me vetëm 15 ditë

Serbia
E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

E pranon edhe kreu i Wagnerit rus: Ukrainasit po rikthejnë territoret e humbura në Bakhmut

Evropa
Kalo në kategori