Townsend shënoi ndaj Man Utd dhe festoi me ‘Siiiuuu’, kamerat kapën reagimin e Ronaldos

Mesfushori anësor i Evertonit, Andros Townsend bëri festimin ikonik të Cristiano Ronaldos ‘Siuuu’ pasi barazoi kundër Manchester Unitedin në ndeshjen e Ligës Premier, disa minuta pasi portugezi hyri në lojë.

Ronaldo filloi nga stoli ndeshjen e kësaj pasdite pasi luajti plot 90 minuta kundër Villarreal në mesjavë në takimin e Ligës së Kampionëve.

Ai hyri në ndeshje në minutën e 57-të kur Unitedi ishte duke kryesuar 1-0 falë një goli të bukur të Anthony Martial, por anglezi Townsend e ‘prishi’ atë.

Lexo po ashtu Manchester United dhe Evertoni i ndajnë pikët - Djajtë e Kuq ishin me fat që nuk pësuan në shtëpi

Anglezi u tregua i saktë duke mposhtur portierin David De Gea në minutën e 65-të dhe menjëherë u nis drejt flamurit te këndi për ta festuar golin e tij.

Townsend u hodh në ajër dhe bëri festimin ikonik ‘Siiuuu’, i cili e karakterizon portugezin Ronaldo.

Kamerat e mediave e kanë kapur reagimin e Ronaldos pas golit të Townsend dhe kjo gjë e bën thjesht të veçantë Ligën Premier. /Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

I pandalshëm Edon Zhegrova, e lë në ‘gjumë’ portierin e Lyonit me një super gol

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Chelsea dhe Arsenali mësojnë klauzolën e lirimit të lojtarit i cili konsiderohet si ‘Haalandi i dytë’