LAJMI I FUNDIT:

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen me Bullgarinë

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen me Bullgarinë

Përfaqëuesja e Kosovës U21 do të zhvilloj një ndeshje në muajin tetor.

E për duelin me Bullgarinë, trajneri i Dardanëve të rinj, Afrim Tovërlani ka publikuar listën me futbollistët e ftuar.

Tovërlani ka ftuar 24 futbollistë pvr këtë grumbullim, derisa mungon Drilon Hazrollaj që është raportuar se ka refuzuar ftesën e Dardanëve.


Vetëm pesë futbollistë janë ftuar nga kampionati vendor, portierët Altin Gjokaj (Drenica) dhe Eroni Isufi (Drita).

Ndërkohë emrat tjerë që janë ftuar janë edhe Etnik Brruti (Malisheva), Oltion Bilalli (Gjilani) dhe Ardit Tahiri (Drita).

Kosova ndodhet në Grupin D së bashku me Gjermaninë, Poloninë, Bullgarinë, Estoninë dhe Izraelin.

Në tre ndeshje të zhvilluara, Dardanët kanë shënuar vetëm një fitore dhe kanë pësuar dy disfata duke qëndruar në pozitën e katërt në grup. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori