LAJMI I FUNDIT:

Toure këshillon Arsenalin: Mbështeteni Artetan, do të jetë njëri nga trajnerët më të mirë në botë

Toure këshillon Arsenalin: Mbështeteni Artetan, do të jetë njëri nga trajnerët më të mirë në botë

Legjenda e Manchester Cityt, Yaya Toure ka thënë se Mikel Arteta mund të ketë një sukses të madh te Arsenali.

Reklama

Në një intervistë video me mediumin Goal.com, ish-ylli 36-vjeçar i Cityt dhe Barcelonës nuk kishte sgjë tjetër përveç lavdërimit për spanjollin Arteta.

Toure, ashtu sikurse Ilkay Gundogan beson se Arteta është trajner i mirë dhe do të ketë sukses te Arsenali.

Gundogan nuk ka dyshime: Arteta është trajner i shkëlqyeshëm
Lexo po ashtu Gundogan nuk ka dyshime: Arteta është trajner i shkëlqyeshëm

“Unë mendoj se Arteta do të jetë një menaxher shumë, shumë i mirë”, ka thënë fillimisht Toure për Goal.

“Kam punuar me të për disa vjet te Manchester City dhe e pashë atë duke punuar”.

“Dua që Arsenali ta shpenzojë më shumë dhe ta mbështesë, sepse ai mund të jetë një nga më të mirët në botë nëse bordi e lejon atë të bëjë atë që dëshiron”, përfundoi ish-mesfushori. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Kalo në kategori