LAJMI I FUNDIT:

Tjetër sukses për gjyqtarët kosovarë: Ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Konferencës

Tjetër sukses për gjyqtarët kosovarë: Ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Konferencës

Gjyqtarët kosovarë po vazhdojnë të korrin suksese me paraqitjet e tyre në garat evropiane të organizuara nga UEFA.

Reklama

Pas drejtimit të disa ndeshjeve të suksesshme, tani UEFA po i delegon kosovarët në ndeshje të ndryshme për ta ndarë drejtësinë.

Me 22 korrik do të zhvillohet ndeshja e kualifikimeve për Europa Conference League në Bullgari ndërmjet Ardas dhe Beer Shevas, ku do ta ndajnë drejtësinë gjyqtarët kosovarë.

Fjala bëhet për gjyqtarin Visar Kastrati i cili do të jetë i ndihmuar nga asistentët, Besnik Morina dhe Imran Kabashi të cilët do ta ndajnë drejtësinë në Bullgari.

Ndeshja do të luhet në orën 20:00 me 22 korrik. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori