LAJMI I FUNDIT:

Tirana fiton Kupën e Shqipërisë (Video)

Tirana fiton Kupën e Shqipërisë (Video)

Tirana javën e kaluar ka pësuar goditjen më të madhe në histori të klubit 97-vjeçar duke rënë në ligat inferiore.

Por, tiranasit duket se e kanë lënë pas këtë dështim dhe sonte kanë fituar Kupën e Shqipërisë.


Kryeqytetasit triumfuan kundër Skënderbuet me rezultat 3:1, transmeton Telegrafi.

Fituesi u bë i ditur pas 120 minutave lojë pasi që ndeshja në kohën e rregull përfundoi me rezultat 1-1.

Përgjatë 90 minutave bardhekaltërit shënoi Edeh (’20) ndërsa për Skënderbun realizoi Radas (’86).

Tiranës fitoren ia siguruar golat e Moise (‘103) dhe Meveille (113).

Me këtë fitore skuadra e Tiranës ka siguruar një biletë për në Ligën e Evropës gjersa ky ishte titulli i 16 për ekipin kryeqytetas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Kalo në kategori