LAJMI I FUNDIT:

TikTok humbi titullin e aplikacionit më të shkarkuar

TikTok humbi titullin e aplikacionit më të shkarkuar

Për muaj të tërë, TikTok ka qenë aplikacioni më i shkarkuar i iPhone. Ky aplikacion i kënaqi të rinjtë, dhe gjatë pandemisë së coronavirusit, ai ishte një nga “burimet” e argëtimit për shumë njerëz.

Reklama

Sidoqoftë, sipas të dhënave të kompanisë analitike Sensor Tower, në periudhën nga 1 prilli deri më 30 maj, vendi i aplikacionit më të njohur u fitua nga Zoom, një aplikacion video konferencash, transmeton Telegrafi.

Zoom është shkarkuar 94 milionë herë, ndërsa TikTok ka 71 milionë shkarkime.

Analistët tregojnë se ky sukses është i jashtëzakonshëm sepse është e rrallë që aplikime të tilla “serioze” të tejkalojnë më shumë se 50 milionë shkarkime.

Zakonisht, numra të tillë mbresëlënës rezervohen për lojëra video ose rrjete sociale.

Nëse shkarkimet nga të dy dyqanet – App Store dhe Google Play Store – janë të kombinuara, atëherë shohim që Zoom, TikTok dhe video loja Pokemon GO i përkasin klubit elitar të aplikacioneve që tejkaluan më shumë se 300 milionë shkarkime. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

Teknologji
Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Teknologji
Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Marketingu në Google Ads, eksperti: Përjashtimi i gjuhës shqipe penalizon bizneset

Teknologji
Autoriteti mbikëqyrës i Italisë do të rishikojë sisteme të tjera të inteligjencës artificiale pas ndalimit të shkurtër të ChatGPT

Autoriteti mbikëqyrës i Italisë do të rishikojë sisteme të tjera të inteligjencës artificiale pas ndalimit të shkurtër të ChatGPT

Teknologji
Si ta zgjedhim laptopin ideal?

Si ta zgjedhim laptopin ideal?

Këshilla Teknologjike
Kalo në kategori