LAJMI I FUNDIT:

Zoom

50 Artikuj

Gazetarja ‘shkrihet’ së qeshuri kur i ftuari nuk po mund të hiqte filterin gjatë bisedës

Gazetarja ‘shkrihet’ së qeshuri kur i ftuari nuk po mund të hiqte filterin gjatë bisedës

Interesante
Zoom shkarkon presidentin, vetëm 10 muaj pasi ai mori pozitën udhëheqëse

Zoom shkarkon presidentin, vetëm 10 muaj pasi ai mori pozitën udhëheqëse

Lajme Teknologji
Platforma Zoom shkarkon presidentin e saj, pas vetëm 10 muajsh

Platforma Zoom shkarkon presidentin e saj, pas vetëm 10 muajsh

Lajme Teknologji
Zoom largon nga puna 15 për qind të personelit

Zoom largon nga puna 15 për qind të personelit

Botë
Snap po mbyll aplikacionin që vendos filtra të mrekullueshëm në video-thirrjet

Snap po mbyll aplikacionin që vendos filtra të mrekullueshëm në video-thirrjet

Aplikacione
Këto aplikacione konsumojnë më së shumti baterinë dhe ngadalësojnë telefonat

Këto aplikacione konsumojnë më së shumti baterinë dhe ngadalësojnë telefonat

Aplikacione
Tesla dhe Zoom njoftojnë bashkëpunimin e tyre për video-konferenca brenda automjeteve

Tesla dhe Zoom njoftojnë bashkëpunimin e tyre për video-konferenca brenda automjeteve

Auto Lajme
ChromeOS do të merr turbullimin e integruar të sfondit dhe veçori të tjera në thirrjet me video

ChromeOS do të merr turbullimin e integruar të sfondit dhe veçori të tjera në thirrjet me video

Lajme Teknologji
Zoom Video Communications u ndërpre për mijëra përdorues të enjten

Zoom Video Communications u ndërpre për mijëra përdorues të enjten

Aplikacione
Burri shfaqet aksidentalisht i zhveshur në sfond, derisa partneri i tij ishte në një bisedë përmes Zoom

Burri shfaqet aksidentalisht i zhveshur në sfond, derisa partneri i tij ishte në një bisedë përmes Zoom

Dështime
Zoom akuzohet se po mban të ndezur mikrofonat e përdoruesve të Mac

Zoom akuzohet se po mban të ndezur mikrofonat e përdoruesve të Mac

Lajme Teknologji
Këto janë aplikacionet më të njohura, pas TikTok

Këto janë aplikacionet më të njohura, pas TikTok

Aplikacione
Periudha provuese: Zoom ka filluar të shfaq reklama

Periudha provuese: Zoom ka filluar të shfaq reklama

Lajme Teknologji
Doli rastësisht para objektivit të kamerës, derisa motra e saj po zhvillonte takim pune në Zoom – kishte vetëm peshqir në trup

Doli rastësisht para objektivit të kamerës, derisa motra e saj po zhvillonte takim pune në Zoom – kishte vetëm peshqir në trup

Fun Lajme
Si të ‘ktheheni’ në një karikaturë në takimin e ardhshëm në Zoom?

Si të ‘ktheheni’ në një karikaturë në takimin e ardhshëm në Zoom?

Lajme Teknologji
Senatori drejtonte veturën gjatë takimit në ‘Zoom’, por vendosi një sfond virtual dhe mendoi se askush nuk do ta kuptonte

Senatori drejtonte veturën gjatë takimit në ‘Zoom’, por vendosi një sfond virtual dhe mendoi se askush nuk do ta kuptonte

Fun Lajme
Harron të fikë kamerën gjatë ligjërimit online në Zoom, profesori kolumbian kapet duke ia prek gjinjtë gruas së tij

Harron të fikë kamerën gjatë ligjërimit online në Zoom, profesori kolumbian kapet duke ia prek gjinjtë gruas së tij

Dështime
Zoom parashikon rritje të shitjeve deri në 40 për qind

Zoom parashikon rritje të shitjeve deri në 40 për qind

Botë
Video e gruas që përpiqet të puthë burrin gjatë bisedës në Zoom bëhet virale

Video e gruas që përpiqet të puthë burrin gjatë bisedës në Zoom bëhet virale

Fun Lajme
Për dy orë u mbajti ligjëratë studentëve në Zoom, profesori në fund e kuptoi se e kishte pasur të fikur mikrofonin

Për dy orë u mbajti ligjëratë studentëve në Zoom, profesori në fund e kuptoi se e kishte pasur të fikur mikrofonin

Dështime
Gjykatësit gjatë gjatë seancës gjyqësore përmes Zoom, i hapet filtri i maces në fytyrën e tij

Gjykatësit gjatë gjatë seancës gjyqësore përmes Zoom, i hapet filtri i maces në fytyrën e tij

Fun Lajme
Aktori tetovar Flamur Aljiji: Asnjëherë mos thuaj kurrë, gjithçka është e mundshme

Aktori tetovar Flamur Aljiji: Asnjëherë mos thuaj kurrë, gjithçka është e mundshme

Venhar Ramadani
2020 ishte viti i brishtë i teknologjisë

2020 ishte viti i brishtë i teknologjisë

Lajme Teknologji
Zoom mundēson thirrje pa limit pēr festat e fundvitit

Zoom mundēson thirrje pa limit pēr festat e fundvitit

Internet