LAJMI I FUNDIT:

Zoom akuzohet se po mban të ndezur mikrofonat e përdoruesve të Mac

Zoom akuzohet se po mban të ndezur mikrofonat e përdoruesve të Mac

Përdoruesit e Apple kanë raportuar se Zoom po i mban mikrofonat e tyre të ndezur edhe kur nuk përdorin aplikacionin për video-konferenca.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, problemi duket se prek aplikacionin e Zoom-it të instaluar në MacBooks dhe pajisjet e tjera Mac që përdorin macOS Monterey.

Përdoruesit u lajmëruan se aplikacioni Zoom kishte mikrofonat e tyre të ndezur falë sugjerimit vizual të implementuar së fundmi nga Apple që u tregon përdoruesve të tij kur një aplikacion ose pajisje po i qaset mikrofonit ose kamerës së tyre.

Pasi macOS Monterey u publikua në fund të vitit të kaluar, përdoruesit e Zoom fillimisht vunë re problemin dhe shprehën shqetësimet te faqja e kompanisë Zoom Comunity. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë

Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë

Teknologji
Edhe kjo ka ndodhur, kemi inteligjencën e parë artificiale që ka kaluar testin Turing

Edhe kjo ka ndodhur, kemi inteligjencën e parë artificiale që ka kaluar testin Turing

Teknologji
Apple thuhet se ka pezulluar zhvillimin e Vision Pro 2 pasi synon të nxjerrë modelin më të lirë vitin e ardhshëm

Apple thuhet se ka pezulluar zhvillimin e Vision Pro 2 pasi synon të nxjerrë modelin më të lirë vitin e ardhshëm

Teknologji
Motorola njoftoi lansimin e një telefon të ri, “për blerësit që kanë kujdes për buxhetin”

Motorola njoftoi lansimin e një telefon të ri, “për blerësit që kanë kujdes për buxhetin”

Teknologji
Samsung, prodhuesi më i madh i telefonave të mençur

Samsung, prodhuesi më i madh i telefonave të mençur

Teknologji
TikTok përballet me një presion të ri nga SHBA-të mbi privatësinë e fëmijëve

TikTok përballet me një presion të ri nga SHBA-të mbi privatësinë e fëmijëve

Teknologji
Kalo në kategori