LAJMI I FUNDIT:

Tifozët shfaqin një flamur gjigant të Shqipërisë në tribunën ballore të stadiumit

Tifozët shfaqin një flamur gjigant të Shqipërisë në tribunën ballore të stadiumit

Teksa na ndajnë vetëm disa minuta para fillimit të ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe, tifozët kanë shfaqur një flamur gjigant të Shqipërisë në tribunën ballore të stadiumit.

Atmosferë festive po mbizotëron në shkallët e stadiumit “Air Albania” teksa të gjithë tifozët në stadium janë përgatitur që të festojnë kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2024 që do të mbahet në Gjermani.


Shqipëria synon që këtë fushatë kualifikuese ta përmbyll si lidere e grupit andaj për të realizuar këtë qëllim, kuqezinjve iu duhet të paktën një pikë në këtë takim.

Live: Shqipëri-Ishujt Faroe, ndeshje festive, por që na duhet një pikë
Lexo po ashtu Live: Shqipëri-Ishujt Faroe, ndeshje festive, por që na duhet një pikë

Interesimi për këtë ndeshje ka qenë mjaft i madh me tifozët që ishin mbledhur para stadiumit gjatë ditës duke i dhënë Tiranës një ngjyrë tjetër me flamuj dhe simbole kombëtare./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Bundesliga
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Ronaldo shënon në fitoren e Al Nassr, por asistimi që dha ishte shumë i bukur

Ronaldo shënon në fitoren e Al Nassr, por asistimi që dha ishte shumë i bukur

Ligat tjera
Kalo në kategori