LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Tifozët e Man Utd tronditën kur e kuptojnë koston e transferimit të Garnachos nga Atletico Madridi

Tifozët e Manchester United kanë mbetur të tronditur nga tarifa e transferimit që Djajtë e Kuq i paguan Atletico Madridit kur nënshkruan të riun Alejandro Garnacho në vitin 2020.

Reklama

18-vjeçari iu bashkua akademisë së Unitedit pak më pak se tre vjet më parë dhe këtë sezon e kemi parë argjentinasin të depërtoj në ekipin e parë, duke arritur 33 paraqitje, duke shënuar pesë gola dhe duke dhënë pesë asistime.

Ky sezon ka qenë tashmë një sukses për Unitedin në sezonin e parë të Erik ten Hag si menaxher me Ligën e Kampionëve të siguruar si dhe ngritjen e Kupës së Ligës në muajin shkurt.

Megjithatë, Unitedi mund të arrijë edhe më shumë sukses këtë pasdite pasi do të përballet me rivalët e qytetit, Manchester City, në finalen e FA Cup.

Man City dhe Man Utd luajnë sot për trofeun e Kupës FA
Lexo po ashtu Man City dhe Man Utd luajnë sot për trofeun e Kupës FA

Djajtë e Kuq do të kërkojnë të fitojnë Kupën e tyre të 13-të në FA në Wembley, ndërkohë që do t’i japin fund shpresave të rivalëve të tyre për të siguruar një triumf të trefishtë me skuadrën e Pep Guardiolës që do të përballet me Interin të shtunën e ardhshme në finalen e Ligës së Kampionëve pasi ka fituar titullin e Ligës Premier për të tretin sezon radhazi.

Garnacho pritet të luajë një rol të rëndësishëm në Wembley këtë pasdite me të riun duke u bërë një lojtar i preferuar i tifozëve në Old Trafford me të ardhmen e adoleshentit sigurisht që duket jashtëzakonisht e ndritshme.

Megjithatë, sipas Athletic, në mënyrë të pabesueshme, sulmuesi anësor argjentinas ishte në gjendje të nënshkruhet nga United për një tarifë kompensimi prej vetëm 100 mijë funtesh  nga Atletico Madrid.

Ata pretendojnë se skauti Gerardo Guzman e identifikoi të riun me kreun e rekrutimit të të rinjve të Djajve të Kuq, David Harrison dhe drejtorin e futbollit John Murtough që sanksiononi marrëveshjen me çmim të ulët.

Pagë pesë herë më të madhe se sa e kishte: Garnacho rinovon me Manchester Unitedin
Lexo po ashtu Pagë pesë herë më të madhe se sa e kishte: Garnacho rinovon me Manchester Unitedin

Tifozët kanë përshëndetur klubin për nënshkrimin e Garnachos, duke mbetur të habitur nga tarifa e ulët e paguar për blerjen e tij.

“Pazari më i madh ndonjëherë” dhe “Kjo është ajo që ne duhet të bëjmë më shumë në vend që të humbim vazhdimisht 100 milionë funte për lojtarët”, ishin disa nga komentet e tifozëve.

Disa madje bënë shaka se shuma e nevojshme për të blerë Garnacho është sa paga javore e disa shokëve të tij të skuadrës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Shënoi pas 359 ditësh te Chelsea: Armando Broja me deklaratë të fuqishme pas fitores nga Fulham

Premier League
Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Raul refuzon të bëhet trajneri i gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

Deco po punon në transferimin e sensacionit brazilian - atë e do edhe Chelsea

La Liga
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Kalo në kategori