LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Koln dhe Borussia Dortmund bëhen bashkë, protestojnë për investimet e huaja në futbollin gjerman

Tifozët e Koln dhe Borussia Dortmund bëhen bashkë, protestojnë për investimet e huaja në futbollin gjerman

Borussia Dortmund po luan me Koln si mysafir në kuadër të javës së 18-të të Bundesligës.

Milionerët janë epërsi pas pjesës së parë, duke shënuar në minutën e 12-të me Donyell Malen.

Pas festë së lojtarëve të Borussia Dortmundit pas golit, nisi menjëherë protesta origjinale e dy tifozërive.


Ultrasit e Kolnit dhe Dortmundit nisën të hidhnin monedha në fushën e blertë, duke protestuar kundër investimeve të huaja në futbollin gjerman.

Tifozët verdhezinj shpalosën edhe një banderole, duke shprehur qëndrimin e tyre kategorik kundër vendimit të DFB për të lejuar investimet e huaja në Bundesligë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Ylli i Bayernit gaboi në pasim, Vincent Kompany me reagim të tepruar

Bundesliga
Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Arrihet marrëveshja: Marco Reus bëhet me skuadër të re

Ligat tjera
Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

Simeone po e transferon te Atletico sulmuesin që befasoi të gjithë sezonin e kaluar

La Liga
Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Hazard emëron lojtarin më të talentuar me të cilin ka luajtur - pak kush e njeh

Premier League
Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Arabia Saudite ka ndalur shpenzimet: Sa para kanë shpenzuar në këtë afat kalimtar dhe cilët janë emrat që mund të zbarkojnë?

Ndërkombëtare
Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Mendonit se gjithçka kishte mbaruar me futbollin e kombëtareve? Shikoni cilët yje të futbollit dhe trajnerë me të ardhme luajnë në Lojërat Olimpike të Parisit

Përfaqësueset
Kalo në kategori