LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e Anglisë shqetësohen me atë që po i ndodh Gordonit – publikohen pamjet

Tifozët e Anglisë shqetësohen me atë që po i ndodh Gordonit – publikohen pamjet

Tifozët e Anglisë kanë shprehur shqetësimin për Anthony Gordon pasi u shfaq një foto e tij duke qëndruar në pjesën e jashtme të një skuadre gjatë fitores së Tre Luanëve ndaj Zvicrës.

Faqja e tifozëve të Newcastle Magpie Media postoi dy imazhe të Gordon në X, duke thënë se është e papranueshme ajo çfarë po i ndodh lojtarit të tyre në kampin anglez.

“Është kaq zhgënjyese të shohësh Anthony Gordon duke u injoruar vazhdimisht nga trajenri. Duket sikur ka filluar të ndikojë edhe tek ai, gjë që është vërtet e trishtueshme të shihet”, thuhet në reagimin e tyre.


23-vjeçari u përfshi në skuadrën prej 26 lojtarësh të Gareth Southgate për turneun pas një sezoni të bujshëm për Newcastle.

Por ai është paraqitur për vetëm pak minuta në Gjermani, me paraqitjen e tij të vetme si zëvendësues në minutën e 90-të gjatë ndeshjes së tretë të Anglisë në grup kundër Sllovenisë.

"A është e mundur kjo?" - Yjet holandezë tallen me Anglinë përpara gjysmëfinales së Euro 2024
Lexo po ashtu "A është e mundur kjo?" - Yjet holandezë tallen me Anglinë përpara gjysmëfinales së Euro 2024

Pasi mbeti në stol për ndeshjet e grupit kundër Serbisë dhe Danimarkës, Gordon nuk arriti të dilte nga bankina gjatë fitoreve me nokaut ndaj Sllovakisë dhe Zvicrës. Dhe lëndimi i tij dukej se ishte i dukshëm për të gjithë, ndërsa Tre Luanët përgatiteshin për penallti të shtunën.

Me yjet e Anglisë të grumbulluar së bashku në një shfaqje uniteti, kamerat e kapën Gordonin duke qëndruar larg turmës dhe duke parë me kokën ulur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori