LAJMI I FUNDIT:

Thuhet se Oppo Find X6 Pro do të sjellë tre kamera me sensor 50MP

Thuhet se Oppo Find X6 Pro do të sjellë tre kamera me sensor 50MP

Thashethemet e vazhdueshme për Oppo Find X6 kanë filluar të krijojnë një pamje më të qartë dhe informacioni i fundit mesa duket se konfirmon harduerin e kamerës së telefonit kryesor në ardhje.

Reklama

Informatori Digital Chat Station pretendon se Find X6 Pro do të ketë tre kamera 50MP në anën e pasme me sensorë Sony pas të tre lenteve.

Kamera kryesore do të jetë Sony IMX 989 – një sensor me madhësi prej 1 inç dhe me lente 7P dhe OIS. Moduli për fotografi ultra të gjerë do të ketë një sensor Sony IMX890 ndërsa kamera e tretë gjithashtu pritet të jetë një lente Sony IMX890 me zmadhim optik 2.7x dhe OIS, raporton GSM Arena, përcjell Telegrafi.

Oppo do të sjellë gjithashtu një sensor ToF, në mënyrë që të ndihmojë me hartimin e thellësisë së fotografisë.

Thashethemet e mëparshme sugjerojnë se Find X6 Pro do të jetë i disponueshëm me çipa kryesorë nga Qualcomm dhe MediaTek – pra çipat më të ri, Snapdragon 8 Gen 2 dhe Dimensity 9200.

Find X6 Pro do të sjellë gjithashtu një ekran AMOLED 6.7 inç me rezolucion QHD+ dhe me shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

WasteShark, roboti që pastron mbeturinat e plastikës në ujëra – mund të mbledhë 500 kilogramë mbeturina apo 22.700 shishe

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

Apple e prezanton MacBook Air-in me madhësi prej 15 inçësh

Teknologji
Problemet e Foxconn do të dëmtojnë edhe më shumë fabrikën gjigante të iPhone në Kinë

Problemet e Foxconn do të dëmtojnë edhe më shumë fabrikën gjigante të iPhone në Kinë

Teknologji
E mban premtimin, Elon Musk ia ndryshon logon Twitterit – ia vendosë atë të Doge

E mban premtimin, Elon Musk ia ndryshon logon Twitterit – ia vendosë atë të Doge

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
Kalo në kategori