LAJMI I FUNDIT:

Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, pasagjeren e lidhin për ulëse me shirit ngjitës – aviacioni federal amerikan e padit

Tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit, pasagjeren e lidhin për ulëse me shirit ngjitës – aviacioni federal amerikan e padit

Një pasagjere që po udhëtonte me aeroplanin e avikompanisë amerikane American Airlines, është lidhur me shirit ngjitës për ulësen e fluturakes, pasi kishte tentuar të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit.

Ajo është paditur nga Administrata e Aviacionit Federal, pasi nuk ka arritur të paguaj gjobën e paraparë me ligj, transmeton Telegrafi.

Bëhet fjalë për Heather Wells, 34, e cila ishte në bord dhe po udhëtonte nga Dallas-Fort Worth drejt Charlote gjatë korrikut të vitit 2021, kur tentoi të hap derën e aeroplanit dhe ishte e dhunshme ndaj ekuipazhit dhe pasagjerëve të tjerë.


Tani ajo po përballet me pati, pasi nuk pagoi gjobën prej 81,950 dollarë që i ishte dhënë në vitin 2022.

Avokatja Jaime Esparza ka bërë një ankesë në Gjykatën e San Antonios lidhur me kërkesën e Aviacionit Federal për gjobën e majme.

Wells me gjasë ishte rrëzuar dhe kur pasagjerët e tjerë i ofruan ndihmë, ajo filloi t’i kërcënojë dhe sulmojë fizikisht – përfshirë edhe stjuardesat.

Për ta vënë situatën nën kontroll, ata u detyruan ta lidhin për ulëse me shirit ngjitës dhe sapo zbritën në aeroport u arrestua nga policia që ishte informuar për tentimin e saj për ta hapur derën e aeroplanit gjatë fluturimit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Qindra krimba dhe insekte në hotelin ku po qëndron Netanyahu

Qindra krimba dhe insekte në hotelin ku po qëndron Netanyahu

Amerika
Këta liderë biznesi dhe miliarderë po mbështesin Kamala Harris - në garën për president të SHBA-së

Këta liderë biznesi dhe miliarderë po mbështesin Kamala Harris - në garën për president të SHBA-së

Amerika
Çifti dhe djemtë e tyre gjejnë vdekjen pasi babai humbi kontrollin e makinës dhe bien në një liqen në Turqi

Çifti dhe djemtë e tyre gjejnë vdekjen pasi babai humbi kontrollin e makinës dhe bien në një liqen në Turqi

Turqia
SHBA-ja dhe Kanada zbulojnë katër aeroplanë rusë dhe kinezë në afërsi të Alaskës

SHBA-ja dhe Kanada zbulojnë katër aeroplanë rusë dhe kinezë në afërsi të Alaskës

Botë
Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Shkon në gjashtë numri i të vdekurve në Kroaci, policia zbulon identitetin e vrasësit

Kroacia
Publikohen pamjet e sulmit izraelit në një kompleks palestinez

Publikohen pamjet e sulmit izraelit në një kompleks palestinez

Azia
Kalo në kategori