LAJMI I FUNDIT:

Teatri i Metropolit hap sezonin me komedinë “Një engjëll në katin e njëmbëdhjetë”

Teatri i Metropolit hap sezonin me komedinë “Një engjëll në katin e njëmbëdhjetë”

Komedia shqiptare “Një engjëll në katin e njëmbëdhjetë” do të jetë premiera e parë në Teatrin Metropol.

Reklama

Komedia me autor dhe regji nga Stefan Çapaliku, do të vijë në skenën e Metropolit me aktorët Ervin Bejleri, Ilirda Bejleri dhe Erion Hinaj. Por, këtij projekti i bashkohet dhe skenografi Sadik Spahija, koreografi Gjergj Prevazi, muzika nga Agron Shala dhe asistent-regjisori Divni Gushta.

Ngjarjet janë në të përditshmen e shoqërisë shqiptare. Në vepër një burrë dhe një grua, një dëshmitar i Jehovait, dëshmojnë humbjen e ekuilibrit të shoqërisë dhe marrëdhënien njerëzore.

Provat tashmë kanë nisur, ndërsa premiera pritet të jepet kah mesi i shkurtit. /Telegrafi/

Në trend Kultura

Më shumë
Varret ilire në Mal të Zi

Varret ilire në Mal të Zi

Kulture
Ditari i Kosta Novakoviqit, për krimet e Serbisë në Shqipëri

Ditari i Kosta Novakoviqit, për krimet e Serbisë në Shqipëri

Kulture
Agjenti i dyfishtë i Luftës së Ftoftë: Si e mashtroi Tito, Perëndimin?

Agjenti i dyfishtë i Luftës së Ftoftë: Si e mashtroi Tito, Perëndimin?

Kulture
SHȄMTIA E LUFTȄS

SHȄMTIA E LUFTȄS

Poezi
Historia e një prej spiunëve më të mëdhenj të Luftës së Dytë Botërore: Prishtinasi “Cicero”!

Historia e një prej spiunëve më të mëdhenj të Luftës së Dytë Botërore: Prishtinasi “Cicero”!

Kulture
Kultura dhe globalizmi

Kultura dhe globalizmi

Kulture
Kalo në kategori