LAJMI I FUNDIT:

Të paktën një i vdekur dhe disa të plagosur pas të shtënave në një festë ditëlindjeje në Alabama

Të paktën një i vdekur dhe disa të plagosur pas të shtënave në një festë ditëlindjeje në Alabama

Të paktën një person u vra dhe disa të tjerë u plagosën pas të shtënave masive me armë gjatë një festë ditëlindjeje në Dadeville, Alabama.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, më shumë se 20 njerëz u qëlluan dhe u transportuan në spitalet lokale në gjendje deri më tani të panjohur shëndetësore.

Policia nuk ka dhënë asnjë informacion në lidhje me një të dyshuar deri të dielën herët.

Agjenci të shumta të zbatimit të ligjit kanë ndihmuar Departamentin e Policisë Dadeville, duke përfshirë Byronë Shtetërore të Hetimit të Agjencisë së Zbatimit të Ligjit në Alabama dhe Zyrën e Sherifit të Qarkut Tallapoosa.

Dadeville është pjesë e Qarkut Tallapoosa dhe ndodhet afërsisht 60 milje jashtë ndërtesës së kryeqytetit të shtetit në Montgomery.

Qyteti ka pak më shumë se 3,000 banorë, sipas Byrosë së Regjistrimit të SHBA. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt - paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt - paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Amerika
Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Zbulohen dy efekte anësore shumë të rralla që i shkakton vaksina kundër coronavirusit

Botë
Skena në Spanjë sikur në filma - zjarrfikësit e guximshëm larguan në momentin e fundit çiftin nga ndërtesa që po digjej

Skena në Spanjë sikur në filma - zjarrfikësit e guximshëm larguan në momentin e fundit çiftin nga ndërtesa që po digjej

Evropa
Një ditë më parë u vranë 65 ushtarë rusë nga ukrainasit që përdorën HIMARS-in amerikan, sot ndodhi sërish një sulm i ngjashëm - ushtarët e Putinit u

Një ditë më parë u vranë 65 ushtarë rusë nga ukrainasit që përdorën HIMARS-in amerikan, sot ndodhi sërish një sulm i ngjashëm - ushtarët e Putinit u "zhdukën nga faqja e dheut"

Evropa
Skenë e pabesueshme nga Italia - një vrimë e madhe 'gëlltiti' veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Skenë e pabesueshme nga Italia - një vrimë e madhe 'gëlltiti' veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Evropa
Kalo në kategori