Të gjithë po flasin për paraqitjen e jashtëzakonshme me het-trik të Evan Ferguson

Brightoni e ka mposhtur Newcastle United me rezultat 3-1 në kuadër të javës së katërt në Ligën Premier.

Por, kjo fitore e Pulëbardhave ishte falë het-trikut të Evan Ferguson që ishte thjeshtë i jashtëzakonshëm në këtë takim.

Goli i tij i parë erdhi në minutën e 27-të, duke i dhënë skuadrës së tij epërsinë ndaj Magpies.

Të dytin, Ferguson e realizoi në minutën e 65-të, me një asistim të Billy Gilmour.

Për të kompletuar het-trikun, ai realizoi një gol të bukur në minutën e 70-të, kur u asistua prej Kaoru Mitoma.

Padyshim se kjo paraqitje e Ferguson e ndihmoi Brightonin të arrinte fitoren e tretë në ligë, ndërsa janë tri pikë mbrapa liderit – Manchester City. /Telegrafi/

Ousmane Dembele: Ashtu siç tha Marcel Desailly, Mbappe do të transferohet në Ligën Saudite

As te Barcelona e as te Real Madridi - mësohet se ku po transferohet Messinho

Pep Guardiola emëron një lojtar që e ndaloi Arsenalin të bëhej kampion i Ligës Premier

Ten Hag u vërshëllye nga tifozët në Old Trafford

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua

Dështimi i Ligës Premier 'në prag të shndërrimit në miliarder' falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm