LAJMI I FUNDIT:

“Të gjithë e dinë, por askush nuk e thotë”, zbulohet arsyeja pse Mancini nuk e thërret Zaccagnin te Italia

“Të gjithë e dinë, por askush nuk e thotë”, zbulohet arsyeja pse Mancini nuk e thërret Zaccagnin te Italia

Gazeta italiane La Repubblica ka zbuluar se trajneri i Kombëtares së Italisë, Roberto Mancini nuk e thërret sulmuesin anësor të Lazios, Mattia Zaccagnin, për arsye disiplinore.

Reklama

Anësori i Lazios po kalon një sezon mbresëlënës në Stadio Olimpico me nëntë gola dhe shtatë asistime në 34 paraqitje në të gjitha garat.

Ndaj u ngritën vetullat kur 27-vjeçari nuk u përfshi në skuadër për ndeshjet kundër Anglisë dhe Maltës.

“Askush nuk e thotë këtë, por të gjithë e dinë që Zaccagni nuk është thirrur për arsye disiplinore”, ka shkruar korrespondenti i La Repubblica, Matteo Pinci.

Problemet mes Mancinit dhe Zaccagnit thuhet se u shfaqën një vit më parë kur anësori dhe shoku i tij i skuadrës në Lazio, Manuel Lazzari u ankuan për një problem fizik ndërsa ishin në detyrë ndërkombëtare përpara Finalissima kundër Argjentinës në qershor.

Mjekët e Italisë siguruan se mund të ishin kthyer në kohë për ndeshjen pasi iu nënshtruan ekzaminimeve mjekësore, por dyshja këmbënguli se nuk ishin në formë, kështu që u larguan nga Coverciano.

Mancini shpjegoi lëshimin e Zaccagnit gjatë një konference për shtyp të hënën.

“Zaccagni na u bashkua kur ishte në Verona , nuk ka motive specifike pse nuk u thirr. Kombëtarja është e hapur për të gjithë, ai me siguri do të përfshihet në të ardhmen nëse do të vazhdojë kështu”, ka thënë Mancini.

Zaccagni bëri debutimin e tij për ekipin e parë të Italisë një vit më parë, por paraqitja e tij në një fitore 3-2 ndaj Turqisë në mars 2022 mbetet paraqitja e tij e vetme për Azzurrët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori