LAJMI I FUNDIT:

Talenti Fiorin Durmishaj e shënoi golin e fitores kundër Panathinaikosit (Video)

Talenti Fiorin Durmishaj e shënoi golin e fitores kundër Panathinaikosit (Video)

Panioniosi ka regjistruar fitore minimale prej 1-0 në udhëtim te Panathinaikosi në Superligën greke.

Reklama

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi sulmuesi shqiptar, Fiorin Durmishaj.

Futbollisti i Shqipërisë U-21 realizoi një gol të bukur në minutën e 73-të, duke qenë se në pjesën e parë nuk pati gola.

Goli i tij erdhi vetëm pak minuta pasi ishte inkuadruar në lojë (në minutën e 61-të, ai zuri vendin e Samed Yesil).

Ky ishte goli i tretë i sulmuesit 21-vjeçar, i cili konsiderohet lojtar premtues edhe për ekipin e parë të Kombëtares shqiptare.

Në minutat e mbetura skuadra vendase nuk arriti të ndryshonte asgjë dhe goli i shqiptarit kishte vlerën tri pikë.

Durmishaj është pjesë e ekipit të parë që nga viti 2014, mirëpo ka luajtur i huazuar te skuadra të tjera.

Kallithea dhe Lamia janë dy ekipet, ku ai ka fituar përvojë futbollistike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori