LAJMI I FUNDIT:

Paga minimale

209 Artikuj

MPPS: Paga minimale do të jetë 367 euro

MPPS: Paga minimale do të jetë 367 euro

Ekonomi
LSDM: Paga minimale do të jetë 600 euro

LSDM: Paga minimale do të jetë 600 euro

Politikë
Qytetarët ankohen për çmimet e larta, bëjnë thirrje të rritet edhe paga minimale

Qytetarët ankohen për çmimet e larta, bëjnë thirrje të rritet edhe paga minimale

Të Tjera
Shumë punonjës në Maqedoni paguhen nën pagën minimale

Shumë punonjës në Maqedoni paguhen nën pagën minimale

Ekonomi
Tahiri: Këtë vit paga minimale duhet të rritet në 450 euro dhe të ulet çmimi i rrymës

Tahiri: Këtë vit paga minimale duhet të rritet në 450 euro dhe të ulet çmimi i rrymës

Të Tjera
Bekteshi për metodologjinë e pagës minimale: Nuk është blerje votash

Bekteshi për metodologjinë e pagës minimale: Nuk është blerje votash

Politikë
Pse punëtorët në Zvicër nuk kanë pagë minimale?

Pse punëtorët në Zvicër nuk kanë pagë minimale?

Botë
Ligji për pagën minimale, Gjykata Kushtetuese i ka 60 ditë afat

Ligji për pagën minimale, Gjykata Kushtetuese i ka 60 ditë afat

Kosovë
​Rritja e pagës minimale, ekspertët e ekonomisë thonë se Qeveria duhet t’i ndihmojë bizneset e vogla

​Rritja e pagës minimale, ekspertët e ekonomisë thonë se Qeveria duhet t’i ndihmojë bizneset e vogla

Ekonomi
Kurti fton veteranët e UÇK-së për dialog dhe konstruktivitet në gjetjen e zgjidhjes

Kurti fton veteranët e UÇK-së për dialog dhe konstruktivitet në gjetjen e zgjidhjes

Kosovë
Rritja e pagës minimale, AAK dërgon në Gjykatën Kushtetuese ligjin

Rritja e pagës minimale, AAK dërgon në Gjykatën Kushtetuese ligjin

Kosovë
Ligji për Pagën Minimale, Presidenca: Ende nuk e kemi pranuar për dekretim

Ligji për Pagën Minimale, Presidenca: Ende nuk e kemi pranuar për dekretim

Financa
Tahiri: Jemi duke punuar që Ligjin për Pagën Minimale ta dërgojmë në Kushtetuese

Tahiri: Jemi duke punuar që Ligjin për Pagën Minimale ta dërgojmë në Kushtetuese

Financa
Ligji për Pagën Minimale – Sindikata e Punëtorëve të Sektorit Privat i kërkon presidentes Osmani që mos ta dekretoj

Ligji për Pagën Minimale – Sindikata e Punëtorëve të Sektorit Privat i kërkon presidentes Osmani që mos ta dekretoj

Financa
OVL e UÇK i kërkon Osmanit mosdekretim të Ligjit për pagën minimale: Do të bllokojmë edhe Kuvendin

OVL e UÇK i kërkon Osmanit mosdekretim të Ligjit për pagën minimale: Do të bllokojmë edhe Kuvendin

Kosovë
Mospajtimet për Ligjin për pagën minimale, Osmani sot takon përfaqësuesit e OVL UÇK-së

Mospajtimet për Ligjin për pagën minimale, Osmani sot takon përfaqësuesit e OVL UÇK-së

Kosovë
Ligji për Pagën minimale nuk ka shkuar ende në Presidencë, analistët mendojnë se veteranët po përdoren politikisht

Ligji për Pagën minimale nuk ka shkuar ende në Presidencë, analistët mendojnë se veteranët po përdoren politikisht

Politikë
RMV: Shporta konsumatore nuk mbulohet as me dy paga minimale, çmimet të papërballueshme për qytetarët

RMV: Shporta konsumatore nuk mbulohet as me dy paga minimale, çmimet të papërballueshme për qytetarët

Maqedonia e Veriut
Veteranët i kërkojnë Osmanit të mos e dekretojë Ligjin për pagën minimale – paralajmërojnë protesta të reja

Veteranët i kërkojnë Osmanit të mos e dekretojë Ligjin për pagën minimale – paralajmërojnë protesta të reja

Kosovë
Molliqaj: Arroganca e pushtetit duhet të përballet me rezistencë qytetare

Molliqaj: Arroganca e pushtetit duhet të përballet me rezistencë qytetare

Kosovë
Para fillimit të protestës, Policia rrethon objektin e Qeverisë

Para fillimit të protestës, Policia rrethon objektin e Qeverisë

Kosovë
U lanë jashtë ligjit, Kurti: Përjetësisht mirënjohës veteranëve të luftës, por Paga minimale jepet për punë

U lanë jashtë ligjit, Kurti: Përjetësisht mirënjohës veteranëve të luftës, por Paga minimale jepet për punë

Kosovë
Edhe PSD-ja i bashkohet protestës së veteranëve: Janë bërë bashkë hipokrizia, servilosja e korrupsioni

Edhe PSD-ja i bashkohet protestës së veteranëve: Janë bërë bashkë hipokrizia, servilosja e korrupsioni

Kosovë
Rritja e pagës minimale, Azemi kritika Qeverisë: Asnjë shtëpi s’mund t’ia dalë me 264 euro

Rritja e pagës minimale, Azemi kritika Qeverisë: Asnjë shtëpi s’mund t’ia dalë me 264 euro

Të Tjera