LAJMI I FUNDIT:

Kapsllëku

48 Artikuj

Simptomat që mund t’ju ndihmojnë në zbulimin e hershëm të kancerit të pankreasit

Simptomat që mund t’ju ndihmojnë në zbulimin e hershëm të kancerit të pankreasit

Shëndetësi Lajme
Si të parandaloni kapsllëkun: Përshpejtoni “zorrët dembelë” duke përdorur mjete natyrale

Si të parandaloni kapsllëkun: Përshpejtoni “zorrët dembelë” duke përdorur mjete natyrale

Këshilla mjekësore
Si ta lehtësoni dhe mjekoni kapsllëkun te foshnjat dhe fëmijët

Si ta lehtësoni dhe mjekoni kapsllëkun te foshnjat dhe fëmijët

Këshilla për prindër
Dhimbja e barkut mund të ketë shumë shkaqe – kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Dhimbja e barkut mund të ketë shumë shkaqe – kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Shëndetësi Lajme
Parandaloni kapsllëku gjatë pushimeve me disa këshilla të thjeshta

Parandaloni kapsllëku gjatë pushimeve me disa këshilla të thjeshta

Si të…
Përdorimi i vajit të ullirit për problemet me kapsllëkun

Përdorimi i vajit të ullirit për problemet me kapsllëkun

Si të…
A e shkaktoi ‘kapsllëku kronik’ vdekjen e Elvis Presley?

A e shkaktoi ‘kapsllëku kronik’ vdekjen e Elvis Presley?

Të tjera
Piper-ujë: Do ta pini sepse shëron, por dhe ndihmon të humbni peshën trupore

Piper-ujë: Do ta pini sepse shëron, por dhe ndihmon të humbni peshën trupore

Mjekësi alternative
Shtypni një pikë në bark: Nëse keni probleme me kapsllëkun, provoni këtë metodë

Shtypni një pikë në bark: Nëse keni probleme me kapsllëkun, provoni këtë metodë

Këshilla mjekësore
Bëjeni këtë masazh në abdomen dhe asnjëherë më nuk do të keni probleme me kapsllëkun

Bëjeni këtë masazh në abdomen dhe asnjëherë më nuk do të keni probleme me kapsllëkun

Mjekësi alternative
Kapsllëku dhe urinimi i shpeshtë janë vetëm disa nga simptomat e tepricave të vitaminave

Kapsllëku dhe urinimi i shpeshtë janë vetëm disa nga simptomat e tepricave të vitaminave

Këshilla mjekësore
Shkaqet e zakonshme të fryrjes së barkut dhe çfarë mund të bëni për të provuar të ndaloni simptomat

Shkaqet e zakonshme të fryrjes së barkut dhe çfarë mund të bëni për të provuar të ndaloni simptomat

Shëndetësi Lajme
Janë shumë të shëndetshme dhe ndihmojnë nëse foshnja ka kapsllëk: Qulli i hollë me kumbulla të thata, zihet vetëm për 8 minuta!

Janë shumë të shëndetshme dhe ndihmojnë nëse foshnja ka kapsllëk: Qulli i hollë me kumbulla të thata, zihet vetëm për 8 minuta!

Bebja këtu
Parandaloni kapsllëkun: Stimulimi natyral i zorrëve që funksionon!

Parandaloni kapsllëkun: Stimulimi natyral i zorrëve që funksionon!

Këshilla mjekësore
Shumica e përjetojnë, por u vjen turp të flasin për këtë problem shëndetësor: Si shkaktohet dhe si trajtohet kapsllëku

Shumica e përjetojnë, por u vjen turp të flasin për këtë problem shëndetësor: Si shkaktohet dhe si trajtohet kapsllëku

Këshilla mjekësore
Nga migrena deri te dhimbja e shpinës: Simptomat shëndetësore që nuk duhet t’i injoroni

Nga migrena deri te dhimbja e shpinës: Simptomat shëndetësore që nuk duhet t’i injoroni

Këshilla mjekësore
E pini për shkak të fshikëzës, mirëpo e shëron bronktin dhe kapsllëkun

E pini për shkak të fshikëzës, mirëpo e shëron bronktin dhe kapsllëkun

Mjekësi alternative
Pesë ushqime të shëndetshme që ju ndihmojnë largoni kapsllëkun

Pesë ushqime të shëndetshme që ju ndihmojnë largoni kapsllëkun

Shëndetësi Lajme
Misri kuron kapsllëkun dhe gastritin

Misri kuron kapsllëkun dhe gastritin

Shëndetësi Lajme
Pesë ushqime që luftojnë kapsllëkun dhe rrisin shëndetin e zorrëve

Pesë ushqime që luftojnë kapsllëkun dhe rrisin shëndetin e zorrëve

Si të…
Luftoni fryrjen, plakjen e lëkurës dhe problemet tjera me këtë frut tropikal

Luftoni fryrjen, plakjen e lëkurës dhe problemet tjera me këtë frut tropikal

Të njohim produktet
Mollët janë shpëtim për probleme me stomakun: Shërojnë kapsllëkun dhe diarrenë, por konsumohen në mënyrë tjetër!

Mollët janë shpëtim për probleme me stomakun: Shërojnë kapsllëkun dhe diarrenë, por konsumohen në mënyrë tjetër!

Ushqim i shëndetshëm
Pozicioni i magjishëm i jogës: Mposhteni kapsllëkun dhe përshpejtoni metabolizmin vetëm me një ushtrim!

Pozicioni i magjishëm i jogës: Mposhteni kapsllëkun dhe përshpejtoni metabolizmin vetëm me një ushtrim!

Të tjera
Xhem për pastrim të shpeshtë të zorrëve: Mjekët e rekomandojnë në vend të barnave!

Xhem për pastrim të shpeshtë të zorrëve: Mjekët e rekomandojnë në vend të barnave!

Mjekësi alternative