LAJMI I FUNDIT:

Aborti

59 Artikuj

Po nëse testi i shtatzënisë rezulton pozitiv pas një aborti: Hormonet nuk janë fajtori i vetëm

Po nëse testi i shtatzënisë rezulton pozitiv pas një aborti: Hormonet nuk janë fajtori i vetëm

Shtatzëna
Burri nga Teksasi vret të dashurën e tij e cila kishte kryer abort në një shtet tjetër

Burri nga Teksasi vret të dashurën e tij e cila kishte kryer abort në një shtet tjetër

Amerika
Miratohet pilula e parë e abortit në Japoni, përfundojnë provat klinike

Miratohet pilula e parë e abortit në Japoni, përfundojnë provat klinike

Azia
Rreziku i abortit në javët e para të shtatzënisë: Kujdesuni për ushqimin tuaj dhe shkoni menjëherë te mjeku

Rreziku i abortit në javët e para të shtatzënisë: Kujdesuni për ushqimin tuaj dhe shkoni menjëherë te mjeku

Shtatzëna
Vrasjet e vajzave në barkun e nënës

Vrasjet e vajzave në barkun e nënës

Shëndetësi
Cili lloj i gjakrrjedhjes është i rrezikshëm dhe cila dhimbje tregon një abort

Cili lloj i gjakrrjedhjes është i rrezikshëm dhe cila dhimbje tregon një abort

Shtatzëna
Votuesit në shtetin konservator amerikan mbështetën mbrojtjen e të drejtave të abortit

Votuesit në shtetin konservator amerikan mbështetën mbrojtjen e të drejtave të abortit

Amerika
Google Maps do të identifikojnë spitalet për veteranët dhe ofruesit e shërbimeve të abortit

Google Maps do të identifikojnë spitalet për veteranët dhe ofruesit e shërbimeve të abortit

Aplikacione
YouTube ka thënë se do të heqë përmbajtjen “që promovon aborte të pasigurta”

YouTube ka thënë se do të heqë përmbajtjen “që promovon aborte të pasigurta”

Aplikacione
Google do të fshijë historinë e të dhënave të kërkimeve për vendndodhjet e klinikave të abortit

Google do të fshijë historinë e të dhënave të kërkimeve për vendndodhjet e klinikave të abortit

Lajme Teknologji
Vajza e Alec Baldwin rrëfen se është përdhunuar si adoleshente: Ajo ngjarje e ndryshoi tërësisht rrjedhën e jetës sime

Vajza e Alec Baldwin rrëfen se është përdhunuar si adoleshente: Ajo ngjarje e ndryshoi tërësisht rrjedhën e jetës sime

Po Flitet
Gjykata Supreme e SHBA-së shfuqizoi të drejtën për abort

Gjykata Supreme e SHBA-së shfuqizoi të drejtën për abort

Amerika
Çfarë e shkakton abortin: Gratë humbasin foshnjat, madje edhe para se të kuptojnë se janë shtatzënë

Çfarë e shkakton abortin: Gratë humbasin foshnjat, madje edhe para se të kuptojnë se janë shtatzënë

Shtatzëna
“Spidermani pro-jetë”: Aktivisti kundër abortit ngjitet në një kullë 60-katëshe të San Franciskos

“Spidermani pro-jetë”: Aktivisti kundër abortit ngjitet në një kullë 60-katëshe të San Franciskos

Interesante
“Dikush sapo më pyeti nëse isha shtatzënë” – Jessie J përgjigjet ndaj njerëzve që komentojnë pandjeshëm mbi peshën pasi ajo pësoi abort

“Dikush sapo më pyeti nëse isha shtatzënë” – Jessie J përgjigjet ndaj njerëzve që komentojnë pandjeshëm mbi peshën pasi ajo pësoi abort

Këshilla dhe arsye
Çfarë duhet dhe s’duhet t’i thoni shoqes që sapo ka abortuar

Çfarë duhet dhe s’duhet t’i thoni shoqes që sapo ka abortuar

Këshilla dhe arsye
Çfarë e shkakton abortin: Gratë humbasin foshnjat, madje edhe para se të kuptojnë se janë shtatzënë

Çfarë e shkakton abortin: Gratë humbasin foshnjat, madje edhe para se të kuptojnë se janë shtatzënë

Shtatzëna
Sa muaj pas abortit duhet të ruheni që të mos mbeteni shtatzënë?

Sa muaj pas abortit duhet të ruheni që të mos mbeteni shtatzënë?

Këshilla dhe arsye
Është e rëndësishme të dimë: Ndryshimet në trup që ndodhin pas një aborti

Është e rëndësishme të dimë: Ndryshimet në trup që ndodhin pas një aborti

Këshilla dhe arsye
Pas abortit nuk duhet të prisni një vit deri në shtatzëni të re

Pas abortit nuk duhet të prisni një vit deri në shtatzëni të re

Dua bebe
Argjentina zbut rregullat për abortin

Argjentina zbut rregullat për abortin

Amerika Latine
Polonia vonon ndalimin e abortit ndërsa protestat në të gjithë vendin vazhdojnë

Polonia vonon ndalimin e abortit ndërsa protestat në të gjithë vendin vazhdojnë

Evropa
Një muaj arrest shtëpiak për gjinekologun që dyshohet se kreu abortin e një të miture

Një muaj arrest shtëpiak për gjinekologun që dyshohet se kreu abortin e një të miture

Kronika e Zezë
Gjithçka duhet të dini rreth abortit

Gjithçka duhet të dini rreth abortit

Shtatzëna