LAJMI I FUNDIT:

Burri nga Teksasi vret të dashurën e tij e cila kishte kryer abort në një shtet tjetër

Burri nga Teksasi vret të dashurën e tij e cila kishte kryer abort në një shtet tjetër

Një grua 26-vjeçare nga Teksasi u qëllua dhe u vra nga i dashuri i saj pasi kreu abort në një shtet tjetër, tha policia e Dallasit.

Reklama

Siç raportohet, ai u burgos nën akuzën për vrasje që nga e premtja, transmeton Telegrafi.

Teksasi i ndaloi abortet pas afërsisht gjashtë javësh shtatzënie në shtator të vitit 2021. Por pothuajse aborti në përgjithësi është ndaluar në Teksas që kur verën e kaluar u rrëzua vendimi “Roe kundër Wade” që mbronte të drejtën e një individi shtatzënë për të kryer një rast, me përjashtim të rasteve të urgjencës mjekësore.

Gabriella Gonzalez ishte me të dashurin e saj, Harold Thompson, 22 vjeç, në një parking në Dallas të mërkurën kur ai u përpoq ta ngufaste, sipas një deklarate të urdhër-arrestit. Ajo ishte kthyer nga Kolorado një natë më parë.

“Besohet se i dyshuari ishte babai i fëmijës”, thuhet në deklaratë. “I dyshuari nuk donte që (Gonzalez) të kryente një abort”.

Pamjet nga kamerat e vëzhgimit të parkingut treguan gruan e cila po e shtynte të dashurin e saj, tha policia dhe të dy vazhdojnë të ecin.

Thompson pastaj nxori një armë dhe e qëlloi Gonzalez-in në kokë. Ajo ra në tokë dhe Thompson e qëlloi disa herë përpara se të ikte, thuhet në deklaratë.

Siç raportohet, ai u arrestua më vonë të mërkurën dhe aktualisht po mbahet në burgun e qarkut Dallas pa garanci. Procesverbalet e gjykatës panë ndonjë avokat që mund të fliste në emër të tij.

Motra e Gonzalez ishte në vendngjarje dhe dëgjoi të shtënat, tha policia. Një tjetër dëshmitar pa Thompson duke u përpjekur ta ngufaste Gonzalezin, por nuk mundi të thërriste policinë sepse ajo nuk kishte celularin e saj.

Në kohën e të shtënave, Thompson ishte veçse i akuzuar për sulm ndaj një anëtari të familjes, e cila e akuzoi atë se e kishte ngufatur atë në mars. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori