Jennifer Flavin ka bërë kërkesë për divorc nga Sylvester Stallone pas 25 vitesh martesë.

Vetëm javën e kaluar DailyMail zbuloi se Stallone kishte një tatuazh gjigant të Jenniferit në bicepin e tij të djathtë të mbuluar me një fotografi të Butkus, qenit nga filmi i tij hit, “Rocky”.

Flavin, e cila është 22 vjet më e re se burri i saj 76-vjeçar, la të kuptohej gjithashtu se gjithçka mund të kishte mbaruar mes tyre, përmes një fotografie të publikuar në Instagram, ku ajo shihej duke përqafuar tri vajzat e tyre.

“Këto vajza janë prioriteti im”, ka shkruar ajo në postimin e 10 gushtit. “Asgjë tjetër nuk ka rëndësi. Ne të katërta përgjithmonë”.

Reklama

Jennifer nuk po e ndjek më bashkëshortin e saj në Instagram.

Reklama

Flavin bëri kërkesë për divorc të premten dhe po pretendon se Stallone ka fshehur asetet e tyre martesore, sipas Closer Weekly.

Sipas dokumenteve të gjykatës të siguruara nga DailyMail, ajo thotë se Stallone “është angazhuar në shpërndarjen, shterimin dhe/ose humbjen e qëllimshme të aseteve martesore që ka pasur një ndikim negativ ekonomik në pasurinë bashkëshortore”.

“Për më tepër, bashkëshorti duhet të detyrohet, të shesë, të transferojë, të caktojë, të ngarkojë ose të shpërndajë çdo pasuri gjatë pezullimit të procedurës”.

Ajo po kërkon gjithashtu të rivendosë emrin e saj të vajzërisë, Flavin.

Reklama

Publicistja e aktorit Stallone insistoi javën e kaluar se gjithçka ishte mirë dhe se ai kishte dashur të përditësonte tatuazhin – por gjithçka shkoi keq dhe ishte ‘e pandreqshme’.

Reklama

“Zoti. Stallone synonte të rifreskonte imazhin e tatuazhit të gruas së tij Jennifer, megjithatë rezultatet ishin të pakënaqshme dhe, për fat të keq, të pandreqshme”, tha ajo.

Si rezultat, atij iu desh të mbulonte imazhin origjinal me një tatuazh të qenit të tij nga “Rocky”, Butkus.

“’Zoti. Stallone e do familjen e tij. Çifti Stallone aktualisht po xhirojnë së bashku një spektakël, i cili do të debutojë në Paramount+”, shtoi ajo.

Reklama

Publicistja nuk pranoi të komentojë më tej.

Stallone, 76 vjeç, po tregonte tatuazhin e gruas së tij më 7 gusht përmes një fotografie në faqen e tij në Instagram. Por vetëm nëntë ditë më vonë, më 16 gusht, artisti i tatuazheve Zach Perez publikoi një pamje të tatuazhit të ndryshuar.

Reklama

Dhe fotografitë e tij treguan se boja Flavin është zhdukur dhe në vend të saj është një imazh i një qenushi të vogël.

Por, artisti i tatuazheve e hoqi atë kur komentuesit filluan të pyesnin pse ylli e kishte mbuluar fotografinë e gruas së tij.

Martesa e tretë e Stallones ishte një nga më të fortat në Hollywood deri më tani, edhe pse romanca e çiftit kishte një fillim të vështirë.

Reklama

Ata u takuan për herë të parë në vitin 1988, pak pasi martesa e tij e dytë e shkurtër me Brigitte Nielsen kishte përfunduar.

Ata ishin takuar në një restorant në Beverly Hills kur ajo ishte një modele 20-vjeçare dhe ai po vuante një problem të përkohshëm me rolin në “Rambo III” – një film që i dha atij rolin për aktorin më të keq.

Reklama

Më pas ai u fejua me aktoren Angie Everhart, por kjo dështoi dhe ai u kthye përsëri te Flavin.

Ata u martuan më 17 maj 1997 në hotelin luksoz “Dorchester” në Londër.

“Unë nuk jam naive për atë që mund të ndodhë kur nuk jam pranë – ai është një burrë 45-vjeçar – nuk mund ta ndryshoj mënyrën se si ai është”, tha Flavin për Revistën “People” në atë kohë.

Reklama

“Megjithatë, ai nuk është një qen mashtrues çdo ditë të javës”, shtoi ajo. “Ne kalojmë pesë nga shtatë netë së bashku, kështu që nuk e di se ku do të gjente kohë”, kishte thënë Flavin.

Këtë maj ata festuan përvjetorin e tyre të argjendtë të martesës. Nga martesa lindën tre vajza:, Sophia, tani 25 vjeçe, Sistine, 24 vjeçe dhe Scarlet, 20 vjeçe.

Reklama

Ai kishte dy djem me gruan e parë Sasha Czack, Sage, e cila vdiq nga sëmundja e arterieve koronare në vitin 2012 në moshën 36 vjeçe dhe Seargeoh, 43 vjeçe. /Telegrafi/